Prie savo namų Maskvoje sulaikytas A. Navalnas. EPA-ELTA nuotr.

Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas šeštadienį buvo sulaikytas prie savo namų Maskvoje dėl kol kas nežinomų priežasčių, tviteryje skelbia opozicionieriaus atstovė Kira Jarmišh.

„A. Navalnas buvo sulaikytas prieš dvi valandas prie savo namų. Šiuo metu jis yra Danilovsko policijos nuovadoje. Sulaikymo priežasties jie nenurodė, paėmė jo telefoną“, – tviteryje rašė K. Jarmiš.

Duodama interviu radijo stočiai „Ekho Moskvy“, aktyvisto atstovė teigė, kad sulaikymas tikriausiai yra susijęs su A. Navalno planais rugsėjo 9 d. rengti protestus prieš Rusijos valdžios priimtą nepopuliarią pensijų reformą.

Šeštadienį paskelbtame savo tinklaraščio įraše A. Navalnas rašo, kad protestai vyks Maskvoje ir „beveik šimte kitų miestų“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.08.26; 05:00

Šeštadienį per protestus prieš neseniai perrinktą Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną suimtas šalies opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas ir daugiau kaip 1 600 jo rėmėjų.

Navalnas sulaikytas Maskvos centre. Pasak protestų organizatorių, opozicijos rėmėjai protestuoti prieš pirmadienį inauguruojamą V. Putiną susirinko iš viso 90-yje skirtingų miestų visoje Rusijoje.

Anot žmogaus teisių portalo „OVD-Info“, be Maskvos policijos pareigūnai visoje šalyje suėmė apie 1 350 protestuotojų. Oficialioji Rusijos valdžia sulaikytų protestų dalyvių skaičiaus iš karto nenurodė. Remiantis „OVD-Info“ duomenimis, daugiausia žmonių suimta Rusijos sostinėje – per 700 dalyvių.

Oficialiais duomenimis, Maskvoje protestuose dalyvavo vos apie pusantro tūkstančio rusų, nors organizatoriai suskaičiavo kelis tūkstančius dalyvių.

Liudininkai pasakoja, kad kai kurie pareigūnai protestuotojus vaikė guminėmis lazdomis.

Europos Sąjungos užsienio politikos vadovės Federicos Mogherini biuras pasmerkė Rusijos policijos brutalumą ir masinius suėmimus bei paragino taikius protestuotojus paleisti į laisvę.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.05.06; 08:36

Rusijos policija apsilankė satyrinę britų komediją „Stalino mirtis“ (The Death of Stalin) rodančiame Maskvos kino teatre, nepaisančiame Rusijos vyriausybės draudimo rodyti šalyje šią juostą, informuoja BBC.

Prie kino teatro centrinėje Maskvoje buvo nufotografuoti keli uniformuoti pareigūnai, bet policija nepateikė jokio paaiškino. Juosta šiame kino teatre pirmą kartą parodyta ketvirtadienį.

Rusijos pareigūnai režisieriaus Armando Iannucio komediją pavadino „įžeidžiančia“ ir pasityčiojimu iš Rusijos istorijos. Filme didžioji dalis vaizduojamų pagrindinių personažų yra tikros istorinės figūros.

Filmas Jungtinėje Karalystėje (JK) pradėtas rodyti pernai spalį, Rusijoje filmo premjera turėjo įvykti ketvirtadienį. Tačiau, likus kelioms dienoms iki premjeros, Rusijos kultūros ministerija nusprendė uždrausti kino teatruose rodyti „Stalino mirtis“.

Ketvirtadienį šiame kino teatre filmą žiūrėję rusai gana teigiamai įvertino filmą ir teigė, kad filmas visai jų neįžeidė.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.01.27; 01:00

Tai akivaizdu, bet neįtikėtina: Rusijos policija sulaikė Ukrainiečių literatūros bibliotekos direktorę už „nacionalinės neapykantos kurstymą“.

Būtent: „Natalją Šariną, vadovaujančią Ukrainiečių literatūros bibliotekai Maskvoje nuo 2011 metų, sulaikė policija, kuri prieš tai padarė kratą bibliotekoje ir konfiskavo knygas bei dokumentus, pripažintus kaip „antirusiška propaganda“, – praneša Nadia Bird leidinyje Independent.

Continue reading „Rusijos policija sulaikė Ukrainiečių literatūros bibliotekos direktorę už „nacionalinės neapykantos kurstymą“”

Iš Maskvos policijos atsistatydinęs bendradarbis padavė į teismą britų verslininką, kuris demaskavo korumpuotų valdininkų ir šešėlinių nusikalstamo pasaulio veikėjų gaujos sąsajas su stambiausia Rusijos istorijoje mokesčių afera. Taip rašo “The Independent”.

„Papulkininkis Pavelas Karpovas padavė į Aukštąjį teismą ieškinį, kaltindamas šmeižtu ir dezinformacija milijonierių Viljamą Brauderį, rizikos draudimų fondo magnatą“, – aiškina žurnalistas Jerome Tayloras.

Continue reading „Britas, metęs iššūkį gaujai, kurią demaskavo Sergejus Magnickis, tapo atsakovu šmeižto byloje”

sagra_ural

Iki šiol apie Uralo regione esantį kaimelį Sagrą niekas nieko nežinojo. Nei Maskvoje, nei tuo labiau – užsienyje.

Tačiau šiandien Sagros vardas mirgėte mirga įtakinguose Rusijos ir užsienio laikraščiuose. Apie kruvinus įvykius Sagroje rašo net “The New York”. Šio leidinio žurnalistas Setas Maidansas klausia, kas gi iš tiesų atsitiko pasaulio užkampiu vadintame kaimelyje? Sagros žmonės verti didžiausios pagarbos ir užtarimo. Sagriečiai išdrįso savo jėgomis pasipriešinti Sergėjui “Cyganui”, kuris į Sagrą atvyko tik tam, kad čia platintų narkotikus. Žodžiu, Sagros žmonės sugebėjo pasipriešinti įtakingam ir žiauriam narkotikų prekeiviui. Pasipriešino be Rusijos policijos paramos.

Continue reading „Kas nutiko tolimame Uralo kaimelyje?”