Saudo Arabijos sosto įpėdinis princas Mohammadas bin Salmanas neigia užsakęs įvykdyti šalies žurnalisto Jamalo Khashoggio žmogžudystę prieš beveik vienerius metus, skelbia BBC.
 
Interviu JAV televizijos „CBS News“ laidai „60 minučių“ M. bin Salmanas teigė prisiimąs atsakomybę dėl to, kas įvyko, nes jis šalies lyderis, bet neigia asmeniškai užsakęs ją įvykdyti, ar turėjęs žinių apie tai tuo metu.
 
„Prisiimu visą atsakomybę kaip lyderis Saudo Arabijoje, ypač kai žmogžudystę įvykdė asmenys, dirbantys Saudo Arabijos vyriausybei“, – teigė M. bin Salmanas.
 
„Tai buvo klaida. Ir aš privalau imtis visų veiksmų, kad ateityje būtų išvengta tokių dalykų“, – sakė M. bin Salmanas ir pavadino nusikaltimą „bjauriu“.
 
J. Khashoggis nužudytas pernai spalio 2 d. savo šalies konsulate Stambule. Kaip nurodoma, žurnalisto kūnas buvo supjaustytas dalimis ir išneštas iš konsulato pastato, bet palaikai iki šiol taip ir nebuvo rasti.
 
M. bin Salmanas, kuris laikomas Saudo Arabijos de facto valdovu, įtariamas asmeniškai užsakęs įvykdyti J. Khashoggio – žurnalisto, kritikavusio vyriausybę – žmogžudystę.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.30; 08:00

Turkijos žvalgybos būstinė
Turkijoje suimti du įtariami šnipai, kurie prisipažino šnipinėję arabus Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) naudai. Aiškinamasi, ar vieno iš įtariamų šnipų atvykimas į Turkiją buvo susijęs su Saudo Arabijos žurnalisto Jamalo Khashoggio nužudymu, skelbia „Reuters“.

Vienas iš vyrų atvyko į Turkiją 2018-ųjų spalį, netrukus po J. Khashoggio nužudymo Saudo Arabijos konsulate Stambule. Kitas suimtas asmuo vėliau atvyko padėti savo kolegai.

Vyresnysis Turkijos pareigūnas sakė, kad bandoma išsiaiškinti, ar jo atvykimas buvo susijęs su žmogžudyste, ir pridūrė, kad tas asmuo buvo stebimas paskutinius šešis mėnesius.

„Gali būti, kad buvo bandoma surinkti informaciją apie Turkijoje gyvenančius arabus, įskaitant politinius disidentus“, – sakė pareigūnas, prašęs neatskleisti jo tapatybės. 

Kaip pranešama, įtariami šnipai pirmadienį buvo suimti Stambule. 

Saudo Arabijos žurnalistas, kronprinco Mohammedo bin Salmano kritikas, J. Khashoggis spalio 2 d. nužudytas savo šalies konsulate Stambule. Jo nužudymas išprovokavo tarptautinį pasipiktinimą.

Centrinė žvalgybos agentūra (CŽA) ir kai kurios Vakarų šalys mano, kad Saudo Arabijos sosto įpėdinis princas M. bin Salmanas užsakė įvykdyti žurnalisto žmogžudystę. Saudo Arabijos pareigūnai tai neigia. Saudo Arabijos prokuroras pareiškė kaltinimus 11 įtariamųjų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.04.20; 16:00