Skulptoriaus Stanislovo Kuzmos kompozicija „Lozoriau, kelkis“ – Santariškių ligoninės teritorijoje. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Lapkričio 8 dienos duomenimis, Santaros klinikose gydomi 133 COVID-19 sergantys pacientai, iš jų 15 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje.
 
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje gydomi 84 pacientai, iš jų – 2 Reanimacijos-intensyviosios terapijos skyriuje, Alytaus S. Kudirkos ligoninėje – 11, Ukmergės ligoninėje – 8.
 
Santaros klinikos paaiškina, kad koronavirusu užsikrėtę pacientai, įvertinus pagrindinę ligą, jei jie neturi simptomų, yra kuo greičiau išrašomi iš ligoninės tam, kad galėtų izoliuotis, norint išvengti tolesnio infekcijos plitimo. Tai ypač svarbu, siekiant apsaugoti kitus sunkiai sergančius pacientus.
 
Tikrai ne visi pacientai su COVID-19 diagnoze turi gulėti ligoninėje. Santaros klinikų medikai vertina įvairiausias konkrečiam pacientui galinčias kilti grėsmes, prieš išleisdami jį iš ligoninės.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.09; 00:01

Palapinių miestelis – prie Santarų ligoninės. ELTA nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva drauge su Krašto apsaugos ministerija sekmadienį pradėjo veikti palapinių miestelis sunegalavusiems ir neretai ilgose eilėse  turintiems laukti gydytojų konsultacijos.
 
Čia bus galimybė laukti saugiai ir atviresnėse erdvėse su šiltos arbatos puodeliu. Į priėmimą dažnai atvyksta nemažai žmonių vos nusileidus lėktuvui iš užsienio šalių, tad daugiau erdvių ir saugių patalpų išties reikia, taip pat vandens. Palapinėse dirba apsaugos priemonėmis apsisaugoję savanoriai skautai. Vandens atsigerti į palapines užsukti galima visą parą.
Padėka gydytojams. ELTA nuotr.
 
Neretai sužinoję, kad teks skubiai izoliuotis laukiant tyrimų atsakymų iškart po priėmimo, žmonės neturi pakankamai būtiniausių daiktų, todėl Vilniaus savivaldybė šiomis dienomis pasirūpino perduoti Infekcinių ligų centrui apie 50 mobiliųjų telefonų įkroviklių ir 3000 vienkartinių puodelių.
 
Sostinės savivaldybė dėkinga už paramą geriamu vandeniu „Žalia giria“, už arbatos termosus ir arbatą – „Švenčionėlių vaistažolės“.
 
Palapinėse parūpinta ir kėdžių, tačiau kviečiama pasivaikščioti, laikantis saugaus atstumo nuo kitų priėmime esančių žmonių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.22; 19:39