Belgijoje pradėti du tyrimai po to, kai penktadienio vakarą peiliu ginkluotas vyras Briuselio centre užpuolė patruliuojančius karius ir buvo jų nušautas. Išpuolis vertinamas kaip teroristinis aktas, apie tai praneša naujienų agentūra „Reuters“.

Federaliniai prokurorai pradėjo tyrimą dėl pasikėsinimo nužudyti. Antrasis tyrimas įvertins kareivių atsaką į išpuolį.

Puldamas kareivius peiliu užpuolikas šaukė „Alach akbar“ (Dievas didis), tačiau jį sustabdė vienas kareivis, du kartus šovęs į užpuoliką. Vyras netrukus po to ligoninėje mirė. Vėliau tyrėjai tarp mirusiojo daiktų rado netikrą ginklą ir dvi Korano knygas.

Tyrėjų teigimu, užpuolikui buvo 30 m., jis kilęs iš Somalio, o į Belgiją atvyko 2004 m. Migracijos ministras Teo Frankenas (Theo Francken) sakė, kad vyrui 2009 m. buvo suteiktas prieglobstis, o 2015 m. jis gavo Belgijos pilietybę.

Tyrimą atliekantys pareigūnai apieškojo vyro namus Briugėje, tačiau neatskleidė, kas juose buvo rasta. Jie pridėjo, kad nušautasis nebuvo žinomas dėl ryšių su islamistų kovotojais, bet 2017 m. vasarį įvykdė užpuolimą.

Anot prokurorų antrasis tyrimas nustatys, ar užpuoliką nušovęs karys elgėsi tinkamai.

„Atrodo, kad kareivis dukart šovė į įtariamąjį, kuris puolė juos peiliu. Šaudyta buvo dėl savigynos ir laikantis ginklų panaudojimo taisyklių“, – sakoma prokuratūros pranešime.

Kariai Belgijos sostinės gatvėse patruliuoja dėl aukšto terorizmo grėsmės lygio, kuris buvo paskelbtas po mirtinų islamistų išpuolių Paryžiuje 2015 m. ir Briuselyje 2016 m. Šių metų birželio mėnesį kareiviai Briuselio traukinių stotyje nušovė įtariamą savižudį sprogdintoją.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.08.27; 00:05

Per įtariamą teroristinį išpuolį Mančesterio arenoje žuvo 19 žmonių, daugiau kaip 50 buvo sužeisti, informuoja BBC. 

EPA – ELTA nuotraukoje: popdainininkė Ariana Grandë (Ariana Grande).

Sprogimas nugriaudėjo per pirmadienį vykusį JAV popdainininkės Arianos Grandė (Ariana Grande) koncertą 22.35 val. Didžiosios Britanijos laiku.

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Teresa Mei (Theresa May) teigė, kad jos mintys yra kartu su nukentėjusiais nuo, šalies policijos manymu, „siaubingos teroristinės atakos“.

„Dirbame, kad išsiaiškintume visas smulkmenas to, kas nutiko Mančesteryje. Visos mūsų mintys yra su aukomis ir nukentėjusių asmenų šeimomis“, – teigė premjerė T. Mei.

Įvykio vietoje dirbę paramedikai BBC sakė, kad kai kurių asmenų sužeidimai priminė šrapnelio (rutulinių kulkų pripildytas sviedinys, – ELTA) sukeltus sužalojimus. Greitosios pagalbos tarnyba teigia į ligonines nugabenusi 59 per sprogimą sužeistus žmones. Remiantis nepatvirtintais dviejų JAV pareigūnų pranešimais, išpuolį koncerte įvykdė savižudis sprogdintojas.

Didžiosios Britanijos transporto policijos teigimu, sprogimas įvyko Mančesterio arenos fojė, kuri jungiasi su Viktorijos traukinių ir tramvajų stotimi. Netrukus po sprogimo uždaryta stotis ir atšaukti visi traukiniai.

Informacijos šaltinis – ELTA.

EPA – ELTA nuotraukoje: sprogimas surengtas Mančesteryje surengtame JAV popdainininkės Arianos Grandė koncerte.

2017.05.23; 10:44