S. Daukanto aikštėje – iškilminga valstybės vėliavų pakėlimo ceremonija. Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotr.

Penktadienį Lietuva mini Valstybės dieną – pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventę.

Vidudienį Simono Daukanto aikštėje surengta iškilminga valstybės vėliavų pakėlimo ceremonija.

Joje dalyvavo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis su žmona Gražina, prezidentas Valdas Adamkus, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis su žmona Silvija, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis su žmona Irena, diplomatinio korpuso atstovai, Lietuvos kariuomenės vadovybė, valstybės institucijų vadovai, Lietuvos kariuomenės kūrėjai ,savanoriai ir policijos veteranai, sostinės svečiai ir vilniečiai.

Į šventę atvyko garbūs užsienio svečiai – Suomijos parlamento (Eduskuntos) Paula Ritiko, Italijos prezidentas Sergio Mattarella su dukra Laura.

Iškilmingą vėliavų pakėlimo ceremoniją vykdė Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir Lietuvos kariuomenės orkestras, pirmą kartą prisistatęs su rekonstruota XVIII a. grenadierių apranga.

Buvo iškeltos valstybinė ir istorinė Lietuvos vėliavos. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino atkurtos Lietuvos šimtmetį švenčiančius šalies žmones Mindaugo karūnavimo dienos proga.

„Sveikinu Jus su nuostabia švente – Valstybės diena! Šiemet Liepos šeštoji karūnuoja mūsų valstybės atkūrimo šimtmetį! Kita tokia šventė bus tik po šimto metų.

Mums visiems labai pasisekė, kad esame ypatingo jubiliejaus dalyviai ir liudininkai.

Ši diena primena, kad valstybė esame jau beveik aštuonis šimtus metų, kai Karalius Mindaugas atvedė suvienytą Lietuvą į Europą.

Mūsų valstybingumo kelyje buvo visko, tačiau net sunkiausiais laikais, kai svetimi naikino tautos atmintį ir pačią tautą, Lietuva visada surasdavo jėgų atgimti ir pakilti dar aukščiau.

Štai kodėl su tokiu pasididžiavimu kartojame: prieš šimtą metų atkūrėme valstybę. Ir daugiau niekam neleisime jos savintis“, – kalbėjo prezidentė, linkėdama, kad šventė įsisiūbuotų per visą Lietuvą ir pasaulį – visur, kur yra mūsų tautiečių ir draugų, kur iškelta Trispalvė.

Vėliavų pakėlimo ceremonijoje dalyvavo šalies miestų ir miestelių vėliavos bei jų pasiuntiniai. Dainavo Lietuvos šimtmečio Dainų šventės „Vardan tos…“ dalyviai.

Istorinis pabūklas iššovė tris salves: už Karalių Mindaugą, Lietuvos valstybę ir Lietuvos žmones. Valstybės šventės proga skrydžiu virš Vilniaus pasveikino NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys Portugalijos ir Ispanijos naikintuvai.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.07.08; 04:00

Penktadienis, balandžio 21 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotas Atvirų erdvių visuomenei projektas tradiciškai kviečia apsilankyti Lietuvos Respublikos Prezidento rūmų ansamblyje ir dalyvauti įvairiuose naujojo sezono renginiuose. 

Prezidento rūmų kiemą ir istorinį parką galima lankyti šeštadieniais ir sekmadieniais iki vėlyvo rudens nuo 11 iki 18 val. Įėjimas pro Universiteto g. esančius vartus.

Penktadienį, balandžio 21 d., 17 val. rūmų ansamblyje įsikūrusio Valstybės pažinimo centre vyks naujos, drauge su projektu „Misija Sibiras“ pristatomos parodos „Pasivaikščiojimas Sibire“ atidarymas. Derinant įvairias interaktyvias priemones, užsukusieji į šią parodų erdvę akimirkai bus nukeliami į tolimąją Igarką. Užsidėjus virtualiosios realybės akinius galima apsilankyti ekspedicijos stovyklavietėje, pateikiamos ekspedicijų dalyvių dienoraščių citatos ir nuotraukos, o kiekvienas lankytojas kviečiamas įsigilinti į savo šeimos istoriją. Paroda veiks iki lapkričio mėnesio.

Šeštadienį, balandžio 22 d., 14 val. šių metų atvirų erdvių sezono atidarymo proga vilniečiams ir miesto svečiams koncertuos Panevėžio rajono savivaldybės Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos vario dūdų orkestras. Didžiajame Prezidento rūmų kieme ir parke bus galima apžiūrėti parodą iš Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių kolekcijos. Atviros architektūros savaitgalį „Open House Vilnius“, nuo 11 val., duris atvers ir Valstybės pažinimo centras. Atviros ekskursijos čia vyks kas 30 minučių.

Sekmadienį, balandžio 23 d., Valstybės pažinimo centre vyks drauge su teatru „Teatriukas“ organizuojamas Tarptautinio teatro festivalio „LABAS! 2017“ atidarymas. Nuo 10 iki 13 val. centro erdvėse vyks nuotaikingi ir įtraukiantys teatralų pasirodymai, kuriuos šeimoms su mažaisiais lankytojais dovanos kolektyvai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Airijos, Belgijos, Izraelio.

Kiekvieną savaitgalį, nuo 11 iki 18 val. (paskutiniai lankytojai įleidžiami 17 val.) atvira nuolat atnaujinama Valstybės pažinimo centro ekspozicija. Visi renginiai nemokami. Daugiau informacijos rasite Prezidentūros interneto tinklalapyje lrp.lt ir Valstybės pažinimo centro svetainėje pazinkvalstybe.lt.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2017.04.21; 19:27

liudvikas_jakimavicius_07m

“Iš vaikystės prisimenu tėvą, priglaudusį ausį prie “Rigondos” radijo aparato ir pro šnypštimą bandantį išgirsti “Amerikos balso” žinių nuotrupas, tylų politikavimą sekmadieniais prie pietų stalo po šv. Mišių su būreliu tremtinių ir broliu poetu Gediminu Jokimaičiu.

Prisimenu ir pagalvę, užmestą ant telefono aparato. Visi tie vaizdiniai, matyt, krito gilyn pasąmonėn ir klojo vertybinių nuostatų pamatą, todėl niekados nebuvo sudėtinga apsispręsti rimtesnių iššūkių akivaizdoje. Tą pagalvę, užmestą ant telefono aparato, prisiminiau ne šiaip sau. Šiandien, susirinkę su draugais aptarti kokį nors rimtesnį mūsų politinės tikrovės klausimą ar veikimo būdą, sumetame kepurėn savo mobiliuosius telefonus ir išnešame į kitą kambarį.

Continue reading „Pamėginkime“