Prezidentūra vėl atveria savo erdves


Penktadienis, balandžio 21 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotas Atvirų erdvių visuomenei projektas tradiciškai kviečia apsilankyti Lietuvos Respublikos Prezidento rūmų ansamblyje ir dalyvauti įvairiuose naujojo sezono renginiuose. 

Prezidento rūmų kiemą ir istorinį parką galima lankyti šeštadieniais ir sekmadieniais iki vėlyvo rudens nuo 11 iki 18 val. Įėjimas pro Universiteto g. esančius vartus.

Penktadienį, balandžio 21 d., 17 val. rūmų ansamblyje įsikūrusio Valstybės pažinimo centre vyks naujos, drauge su projektu „Misija Sibiras“ pristatomos parodos „Pasivaikščiojimas Sibire“ atidarymas. Derinant įvairias interaktyvias priemones, užsukusieji į šią parodų erdvę akimirkai bus nukeliami į tolimąją Igarką. Užsidėjus virtualiosios realybės akinius galima apsilankyti ekspedicijos stovyklavietėje, pateikiamos ekspedicijų dalyvių dienoraščių citatos ir nuotraukos, o kiekvienas lankytojas kviečiamas įsigilinti į savo šeimos istoriją. Paroda veiks iki lapkričio mėnesio.

Šeštadienį, balandžio 22 d., 14 val. šių metų atvirų erdvių sezono atidarymo proga vilniečiams ir miesto svečiams koncertuos Panevėžio rajono savivaldybės Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos vario dūdų orkestras. Didžiajame Prezidento rūmų kieme ir parke bus galima apžiūrėti parodą iš Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių kolekcijos. Atviros architektūros savaitgalį „Open House Vilnius“, nuo 11 val., duris atvers ir Valstybės pažinimo centras. Atviros ekskursijos čia vyks kas 30 minučių.

Sekmadienį, balandžio 23 d., Valstybės pažinimo centre vyks drauge su teatru „Teatriukas“ organizuojamas Tarptautinio teatro festivalio „LABAS! 2017“ atidarymas. Nuo 10 iki 13 val. centro erdvėse vyks nuotaikingi ir įtraukiantys teatralų pasirodymai, kuriuos šeimoms su mažaisiais lankytojais dovanos kolektyvai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Airijos, Belgijos, Izraelio.

Kiekvieną savaitgalį, nuo 11 iki 18 val. (paskutiniai lankytojai įleidžiami 17 val.) atvira nuolat atnaujinama Valstybės pažinimo centro ekspozicija. Visi renginiai nemokami. Daugiau informacijos rasite Prezidentūros interneto tinklalapyje lrp.lt ir Valstybės pažinimo centro svetainėje pazinkvalstybe.lt.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2017.04.21; 19:27

print