kolpakidi

Garsus istorikas ir leidėjas, knygos “GRU imperija“ bendraautorius Aleksandras Kolpakidis pasakoja apie šiuolaikinės literatūros, skirtos specialiųjų tarnybų temai, ypatumus.

Taip pat pateikia mažai žinomų faktų, kaip Rusijos jėgos struktūros subtiliai “bendradarbiauja” su leidyklomis, istorikais, žurnalistais, į pensiją išėjusiais žvalgybų bei kontržvalgybų veteranais.

Slaptai.lt mano, kad šis 2010-aisiais Marinos Latyševos parengtas interviu aktualumo neprarado ir šiandien. Juolab kad daugelis iš mūsų tikriausiai manome, jog sensacingų knygų rašymas apie slaptąsias tarnybas – prestižinis, pelningas ir beveik nepavojingas užsiėmimas.

Continue reading „Aleksandras Kolpakidis: “niekas nenori spausdinti knygų apie slaptąsias tarnybas”“

julia_hall

„Amnesty International“ vėl ragina ES valstybes iš naujo įsipareigoti išsamiai ir nuodugniai tirti savo dalyvavimą slaptuose JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) skrydžiuose, kuriais buvo gabenami įtariami teroristai. Organizacijos pareiškime tvirtinama, kad ES valstybėms trūksta politinės valios išsiaiškinti tikrąją tiesą.

Žmogaus teisių aktyvistai senų seniausiai kaltina kai kurias Europos valstybes slepiant savo dalyvavimą CŽV skrydžiuose, gabenant sulaikytuosius į šalis, kuriose leidžiama juos kankinti. Europos Parlamentas jau rengia išsamią ataskaitą apie tai, kaip atskiros valstybės laikosi rezoliucijos, pagal kurią turi ištirti savo dalyvavimą CŽV skrydžių programoje.

Continue reading „„Amnesty International“ kaltina Lietuvą dėl nuolaidžiavimo CŽV struktūroms“

Laurinkus26

Vilniaus knygynuose jau galima įsigyti užsienio žurnalisto Mišos Glenio (Misha Glenny) į lietuvių kalbą išvestą storoką knygą “Mc Mafia”. Šis ne vienerius metus “The Guardian” ir BBC korespondentu Centrinėje Europoje dirbusio žurnalisto veikalas svarbus įvairiais aspektais. Mat M.Glenis profesionaliai gilinasi į komunizmo žlugimo bei karų buvusioje Jugoslavijoje priežastis. Tačiau šiame straipsnyje atkreipsiu dėmesį tik į vieną, bet, mano supratimu, labai svarbią, aktualią, šokiruojančią išvadą. Paklauskite šios knygos autoriaus, kas sukūrė mafiją, ne vieną dešimtmetį šiurpinusią Vidurio ir Rytų Europą, įskaitant, žinoma, ir buvusios Jugoslavijos valstybes? Atsakymas bus netikėtas. Vidurio ir Rytų Europos nusikaltėliai, susikrovę milijardinius turtus iš kontrobandos, prostitučių ar narkotikų verslo, pirmiausiai už savo sėkmę turi būti dėkingi Jungtinių Tautų organizacijai, Europos Sąjungos vadovybei bei Baltiesiems rūmams Vašingtone.

Continue reading „Kremliaus antausis Lietuvai – ne už kalnų“