Kruvinas žudynes Las Vegase surengęs asmuo, policijos duomenimis, yra 64 metų Stivenas Pedokas (Stephen Paddock). Jo motyvai kol kas nežinomi. Pirmieji duomenys rodo, kad šaulys neturėjo ryšių su kokia nors ekstremistine grupuote.

„Mes manome, kad tai pavienis nusikaltėlis. Vienišas vilkas“, – sakė šerifas Džo Lombardas (Joe Lombardo). Kai specialiosios policijos pajėgos šturmavo viešbučio kambarį, kuriame buvo apsistojęs šaulys, vyras nusižudė. Kambaryje pareigūnai rado iš viso aštuonis ginklus. Vyras viešbutyje užsiregistravo ketvirtadienį, likus keturioms dienoms iki žudynių.

Pasak policijos, S. Pedokas gyveno pensininkų komplekse Meskite. Šis miestas yra už 130 km nuo Las Vegaso. Viešbutyje azartinių lošimų sostinėje jis, anot žiniasklaidos, buvo apsistojęs kaip svečias.

Policija pradžioje dar ieškojo ir moters. Anot žiniasklaidos, ji Meskite galimai gyveno su žudiku. Policija tviteryje paskelbė moters nuotrauką ir paragino gyventojus padėti ją surasti.

Moteris buvo rasta. Tačiau policija nevadino jos galima bendrininke. Pranešta, kad norima ją apklausti. Dž. Lombardas kalbėjo apie „dominantį asmenų“. Taip pat buvo ieškoma dviejų automobilių, susijusių su šauliu. Vienas jų rastas.

S. Pedokas per JAV kantri muzikos atlikėjo Džeisono Oldino (Jason Aldean) koncertą iš 32-ojo „Mandalay Bay“ viešbučio aukšto pradėjo šaudyti į 30 000 klausytojų. 50 žmonių žuvo, daugiau kaip 400 buvo nuvežti į ligonines. Tarp žuvusiųjų yra trys policininkai. Du jų žuvo būdami tarnyboje.

Tai buvo tris dienas trukusio kantri muzikos festivalio baigiamasis koncertas.

Informacijos šaltinis: dpa – ELTA

2017.10.03; 01:00

JAV žinybos nemato sąsajų tarp Las Vegaso žudiko ir „Islamo valstybės“ (IS). Federalinis tyrimų biuras (FTB) pranešė, kad, pirminiais duomenimis, masinės žudynės per koncertą kazino mieste, pareikalavusios mažiausiai 58 gyvybių, niekaip nesusijusios su kokia nors tarptautiniu mastu veikiančia teroristine organizacija.

„Islamo valstybė“ prieš tai per savo ruporą „Amaq“ prisiėmė atsakomybę už žudynes. Šaulys buvo IS „karys“, – teigiama agentūros pranešime. Užpuolikas esą prieš kelis mėnesius atsivertė į islamą.

Policijos duomenimis, žmones šaudė 64 metų Stivenas Pedokas (Stephen Paddock), gyvenęs netoli Las Vegaso. Policija pareiškė, kad šaulys veikiausiai yra pavienis nusikaltėlis, neturintis ryšių su ekstremistinėmis grupuotėmis. Jo motyvas kol kas nežinomas.

Informacijos šaltinis: dpa – ELTA

2017.10.03; 00:02

Per sekmadienį Las Vegase (JAV) vykusiame koncerte įvykusias masines šaudynes mažiausiai 50 žmonių žuvo, o dar daugiau kaip du šimtai buvo sužeisti, informuoja BBC ir agentūra AFP.

Šaulys, įvardijamas kaip 64-erių Stivenas Pedokas (Stephen Paddock), į lauke vykusį kantri muzikos festivalį šaudė iš netoliese esančio viešbučio „Mandalay Bay Hotel“ 32-ojo aukšto.

Užpuoliką, policijos apibūdinamą kaip vietos gyventoją, nukovė policijos pareigūnai.

Pareigūnai pridūrė norį apklausti vyro kompanionę, su kuria jis keliavo.

Šerifas Džozefas Lombardas (Joseph Lombardo) informavo, kad policija mano, jog tai buvęs „vienišo vilko“ išpuolis. Tačiau pareigūnas patvirtino, kad pradėtos vyro kompanionės, azijiečių kilmės moters vardu Merilu Deinli (Marilou Danely), paieškos.

Dž. Lombardas negalėjo įvardyti tikslaus žuvusiųjų ir sužeistųjų skaičiaus, bet patvirtino, kad tarp išpuolio aukų yra du ne tarnybos metu žuvę pareigūnai.

Tuo tarpu vietos ligoninės atstovas informavo, kad mažiausiai 14-os sužeistųjų būklė – kritinė.

Anksčiau pranešta apie daugiau tuo pat metu Las Vegaso bulvare vykusių incidentų, tačiau policija šią informaciją paneigė.

Šaudynės įvyko apie 22.30 val. vietos (8.30 val. Lietuvos) laiku.

Socialiniuose tinkluose pasirodžiusiuose vaizdo įrašuose matyti, kaip iš įvykio vietos bėgo šimtai žmonių. Kai kuriuose įrašuose taip pat buvo girdėti automatinio ginklo papliūpas primenantis garsas.

Pasak liudininkų, šaulys paleido šimtus šūvių.

Iš įvykio vietos pabėgę žmonės slėpėsi viešbučiuose, restoranuose ir netoliese esančiame Las Vegaso Makarano oro uoste.

Pasirodžius pranešimams apie incidentą, keli mieste turėję leistis skrydžiai buvo nukreipti į kitus šalies oro uostus.

2017.10.02; 23:30