Kas žinoma apie Las Vegaso šaulį


Kruvinas žudynes Las Vegase surengęs asmuo, policijos duomenimis, yra 64 metų Stivenas Pedokas (Stephen Paddock). Jo motyvai kol kas nežinomi. Pirmieji duomenys rodo, kad šaulys neturėjo ryšių su kokia nors ekstremistine grupuote.

„Mes manome, kad tai pavienis nusikaltėlis. Vienišas vilkas“, – sakė šerifas Džo Lombardas (Joe Lombardo). Kai specialiosios policijos pajėgos šturmavo viešbučio kambarį, kuriame buvo apsistojęs šaulys, vyras nusižudė. Kambaryje pareigūnai rado iš viso aštuonis ginklus. Vyras viešbutyje užsiregistravo ketvirtadienį, likus keturioms dienoms iki žudynių.

Pasak policijos, S. Pedokas gyveno pensininkų komplekse Meskite. Šis miestas yra už 130 km nuo Las Vegaso. Viešbutyje azartinių lošimų sostinėje jis, anot žiniasklaidos, buvo apsistojęs kaip svečias.

Policija pradžioje dar ieškojo ir moters. Anot žiniasklaidos, ji Meskite galimai gyveno su žudiku. Policija tviteryje paskelbė moters nuotrauką ir paragino gyventojus padėti ją surasti.

Moteris buvo rasta. Tačiau policija nevadino jos galima bendrininke. Pranešta, kad norima ją apklausti. Dž. Lombardas kalbėjo apie „dominantį asmenų“. Taip pat buvo ieškoma dviejų automobilių, susijusių su šauliu. Vienas jų rastas.

S. Pedokas per JAV kantri muzikos atlikėjo Džeisono Oldino (Jason Aldean) koncertą iš 32-ojo „Mandalay Bay“ viešbučio aukšto pradėjo šaudyti į 30 000 klausytojų. 50 žmonių žuvo, daugiau kaip 400 buvo nuvežti į ligonines. Tarp žuvusiųjų yra trys policininkai. Du jų žuvo būdami tarnyboje.

Tai buvo tris dienas trukusio kantri muzikos festivalio baigiamasis koncertas.

Informacijos šaltinis: dpa – ELTA

2017.10.03; 01:00

print