Švedijoje iš pravažiuojančio automobilio nušauta dvylikametė. EPA-ELTA nuotr.

Mirtini šūviai į dvylikametę sukėlė siaubą Švedijoje: mergaitė, anot žiniasklaidos, savaitgalį buvo nušauta Stokholme prie greitojo maisto restorano iš pravažiuojančio automobilio. Ji buvo atsitiktinė auka, šūviai esą buvo skirti dviem nusikalstamos gaujos nariams.
 
Šis incidentas pakurstė debatus apie didėjantį gaujų smurtą Švedijoje. Policija pradėjo tyrimą dėl nužudymo. Tyrėjai ieško balto automobilio, kuris buvo pastebėtas nusikaltimo vietoje.
 
Teisingumo ministras Morganas Johanssonas naujienų agentūrai TT teigė esantis sukrėstas nusikaltimo. Jis žadėjo „daugiau policininkų ir griežtesnes bausmes“.
 
Pastaraisiais metais didėjant gaujų nusikalstamumui Švedijos vyriausybė išplėtė policijos įgaliojimus, liudininkų apsaugos programas ir sugriežtino baudas už su narkotikais ir ginklais susijusius nusikaltimus.
 
Policijos duomenimis, vien tik pirmąjį 2020 metų pusmetį 10,3 mln. gyventojų turinčioje šalyje per 163 šaudynes buvo nušauta 20 žmonių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.08.04; 04:00

Tarnybos metu penktadienį sunkiai sužaloti Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnai.
 
Pasak Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjo Ramūno Matonio, tikrindami gautą informaciją apie Mažeikių rajono Birbiliškės kaime smurtaujantį vyrą, į jo namus atvykusius patrulius įtariamasis pasitiko šūviais. Pareigūnų sužalojimų pobūdis dar tikslinamas.
 
52-jų metų įtariamasis galimai pasišalino į šalia esantį mišką. Jis gali būti ginkluotas, todėl gyventojai raginami, pamačius šį asmenį, nesiartinti prie jo ir kuo skubiau informuoti policiją.
 
Įvestas specialus planas, į įvykio išsiųstos gausios Telšių, Klaipėdos ir Šiaulių apskrities pareigūnų pajėgos, policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai.
 
Policijos generalinis komisaras taip pat išvyko į įvykio vietą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.05.29; 14:18

Ukrainoje per žvejybą, kurios metu buvo suvartotas didelis alkoholio kiekis, nušauti septyni žmonės, penktadienį pranešė šalies policija.
Aštuoni žmonės iš sostinės Kijevo atvyko į Žitomyro sritį pažvejoti ežere.
 
Pasak Ukrainos vidaus reikalų ministro pavaduotojo Antono Gerasčenkos, pažvejoti atvykusius vyrus priėmė vietinis vyras, kuris vėliau septynis iš jų nušovė medžiokliniu šautuvu.
 
Nusikaltimas įvykdytas ankstų penktadienio rytą, kai šeši vyrai jau buvo nuėję miegoti, o įtariamasis ir du kiti vyrai toliau žvejojo.
Paryčiais kilus ginčui, vietinis šeimininkas – profesionalus medžiotojas – griebėsi ginklo ir nušovė du su juo pasilikusius svečius, paskui nušovė penkis kitus svečius, miegojusius ant ežero kranto esančioje pašiūrėje.
 
Kodėl kilo ginčas, neaišku.
 
„Jis nušovė septynis asmenis. Pasigirdus šūviams, tik vienam asmeniui pavyko pasprukti į mišką, pasiekti kaimą ir paskambinti policijai“, – teigė A. Gerasčenka ir pridūrė, kad įtariamasis sulaikytas, jam gresia kalėjimas iki gyvos galvos.
 
Kaip skelbia vietos žiniasklaida, aukų amžius svyruoja nuo 30 iki 50 metų, jie anksčiau kovojo kaip savanoriai prieš Rusijos remiamus separatistus Ukrainos rytuose.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.05.22; 15:00

Policija pranešė apie Vokietijos sostinėje Berlyne nuaidėjusius šūvius. Šūviai aidėjo miesto centre, Frydricho gatvėje, skelbia „Deutsche Welle“.
 
Pasak vietos žiniasklaidos, šūviai susiję su apiplėšimu, kuris buvo įvykdytas kavinėje „Starbucks“ netoli „Checkpoint Charlie“, orientyro, žyminčio postą, iš kurio buvo stebima Rytų ir Vakarų Berlyną skyrusi siena. Tai populiari ir turistų mėgstama vieta, o švenčių laikotarpiu šioje teritorijoje būna ypač daug žmonių.
 
Valdžios atstovai teigė ieškantys nežinomo užpuoliko. Kiek vėliau policija informavo valdanti situaciją.
 
Saugumo tarnybos aptvėrė teritoriją aplink Frydricho gatvėje esančią sankryžą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.31; 07:15

Antradienio rytą Helsinkio policija miesto centre dėl ginkluoto žmogaus turėjo paleisti ugnį, sakoma Suomijos teisėsaugos institucijų pranešime.

„Policijai buvo pranešta apie žmogų, buvusį gatvėje su pistoletu. Atvykę į incidento vietą pareigūnai su šiuo asmeniu pradėjo pokalbį. Bet apie 6 valandą ryto padėtis susikomplikavo, ir policija panaudojo šaunamuosius ginklus“, – pažymima pranešime.

Kaip informuoja laikraštis „Helsingin Sanomat“, incidentas įvyko Mannerheimintie ir Korppaanmaentie gatvių rajone.

Pasak policijos atstovų, ginkluotas vyras buvo sužeistas ir dabar yra ligoninėje. Incidento aplinkybės tiriamos.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.06.13; 05:00

Policijos pareigūnai penktadienį skubėjo reaguoti į pranešimus apie Londono „Oxford Circus“ metro stotyje įvykusį incidentą, taip sukeldami nerimą, kad įvyko teroristinis išpuolis.

Tačiau kiek vėliau jie paskelbė operaciją stotyje baigiantys, nes nepavyko rasti jokių įrodymų, patvirtinančių pranešimus, kad stotyje aidėjo šūviai, praneša naujienų agentūra AFP ir transliuotojas BBC.

„Savo operaciją Oksfordo gatvėje baigėme. Jei slėpėtės pastatuose, jau galite išeiti, ir, jei jums reikia pagalbos, prieikite prie policijos pareigūnų“, – tviteryje rašė policija.

Pranešama, kad „Oxford Circus“ ir netoliese esanti „Bond Street“ metro stotis, kuri taip pat kuriam laikui buvo uždaryta, jau veikia.

Pareigūnai informavo sulaukę vieno pranešimo apie bėgant iš „Oxford Circus“ stoties nesunkiai susižeidusią moterį.

Metropoliteno policija informavo nuo maždaug 16.30 val. vietos (18.30 Lietuvos) laiku gavusi ne vieną pranešimą apie Oksfordo gatvėje ir „Oxford Circus“ metro stotyje aidėjusius šūvius.

Ji į įvykio vietą išsiuntė ginkluotus pareigūnus ir tuomet teigė incidentą traktavusi taip, lyg jis būtų susijęs su terorizmu.

„Policija neaptiko jokių įtariamųjų pėdsakų, įrodymų, kad (metro stotyje) būtų buvę šaudyta ar būtų nukentėję žmonės“, – vėliau nuramino pareigūnai.

Vos paskelbus apie Londone vykstantį incidentą, BBC reporterė buvo pranešusi, kad įvykio vietoje matė didžiulę žmonių, bėgančių tolyn nuo stoties, spūstį. Ji pridūrė, kad žmonės šaukė ir verkė. Pareigūnai taip pat patvirtino, kad stotyje buvo kilusi panika.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.11.25; 00:01

Aleksandrijoje JAV Virdžinijos valstijoje per kongresmenų beisbolo treniruotę trečiadienį aidėjo šūviai. Čia pašautas respublikonų deputatas Stivas Skalisas (Steve Scalise). Be jo nukentėjo dar keturi asmenys, informuoja agentūra AFP. 

Sužeistas JAV respublikonų partijos narys Stivas Skalisas (Steve Scalise). EPA – ELTA nuotr.

Aleksandrija yra už maždaug 10 km nuo JAV sostinės Vašingtono. Policija tviteryje pranešė, kad įtariamasis sulaikytas. Jis veikiausiai veikė vienas.

„CBS News“ informacija, tarp sužeistųjų yra du policininkai.

Deputatas Mo Bruksas (Mo Brooks) iš Alabamos stočiai CNN sakė, kad S. Skaliso sužalojimai nėra pavojingi gyvybei. 51 metų kongresmenui esą kulkos pataikė į klubą.

Respublikonas S. Skalisas yra iš Luizianos. Jis Respublikonų partijoje laikomas trečiu pagal rangą.

Incidentas įvyko 7.30 val. (vietos laiku). Teigiama, kad buvo paleista nuo 15 iki 50 šūvių. Kongresmenai aikštėje treniravosi labdaros rungtynėms tarp respublikonų ir demokratų, kurios numatytos ketvirtadienį. Šis parlamentarų sporto renginys turi daugiau kaip 100 metų tradiciją.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.15; 00:01