Švedijos Upsalos miesto teismas pirmadienį atmetė prašymą išduoti „WikiLeaks“ įkūrėjo Juliano Assange’o arešto orderį.
 
47-erių vyras kaltinamas 2010 metais Švedijoje išprievartavęs moterį. Jis visad tai neigė. Prokuratūra 2017-aisiais nutraukė tyrimą, tačiau gegužės viduryje vėl jį atnaujino. Kitiems kaltinimams Švedijoje suėjusi senatis.
 
Australijoje gimęs J. Assange’as 2012 metais pabėgo į Ekvadoro ambasadą Londone, kad išvengtų išdavimo Švedijai. Jis visad tikino, kad kaltinimai Švedijoje yra tik dingstis jį suimti ir išduoti JAV.
 
Šių metų balandžio 11-ąją J. Assange’as galiausiai buvo suimtas, kai Ekvadoro vyriausybė atėmė iš jo prieglobsčio statusą. Netrukus po to jis buvo nuteistas 50 savaičių kalėti, nes pažeidė paleidimo už užstatą sąlygas.
 
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.04; 06:33

Fotografas Jeanas-Claude as Arnault. EPA – ELTA nuotr.

Prancūzų fotografui, atsidūrusiam skandalo, dėl kurio šiemet nebus teikiama Nobelio literatūros premija, centre, skirta 2 metų laisvės atėmimo bausmė, praneša BBC.

Pirmadienį Švedijos teismas 72-ejų Jeaną Claude’ą Arnault pripažino kaltu dėl 2011-aisiais Stokholme įvykdyto išžaginimo.

J. C. Arnault – buvusios Švedijos akademijos, atsakingos už Nobelio literatūros premijos skyrimą, narės sutuoktinis ir gerai žinomas Švedijos visuomenės veikėjas.

Dėl skandalo, kilusio dėl J. C. Arnault atžvilgiu mestų kaltinimų, gegužę Akademija pranešė šiemet Nobelio literatūros premijos neteiksianti.

„Kaltinamasis pripažintas kaltu dėl išžaginimo, kuris buvo įvykdytas naktį iš 2011-ųjų spalio 5 į spalio 6 dieną“, – sakoma Stokholmo apylinkės teismo paskelbtame verdikte.

Nuosprendyje priduriama, kad fotografo aukai buvo „skirta kompensacija už (nematerialinę) žalą“, – J. C. Arnault įpareigotas sumokėti moteriai daugiau kaip 10 tūkst. eurų.

Aukos advokatė Elisabeth’ė Massi Fritz teigė, kad, išgirdus tokį teismo sprendimą, jos ginamajai „palengvėjo“, pranešė vietos žiniasklaida.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.10.02; 06:40