Su Švediją sukrėtusiu skandalu susijusiam fotografui skirta laisvės atėmimo bausmė


Fotografas Jeanas-Claude as Arnault. EPA – ELTA nuotr.

Prancūzų fotografui, atsidūrusiam skandalo, dėl kurio šiemet nebus teikiama Nobelio literatūros premija, centre, skirta 2 metų laisvės atėmimo bausmė, praneša BBC.

Pirmadienį Švedijos teismas 72-ejų Jeaną Claude’ą Arnault pripažino kaltu dėl 2011-aisiais Stokholme įvykdyto išžaginimo.

J. C. Arnault – buvusios Švedijos akademijos, atsakingos už Nobelio literatūros premijos skyrimą, narės sutuoktinis ir gerai žinomas Švedijos visuomenės veikėjas.

Dėl skandalo, kilusio dėl J. C. Arnault atžvilgiu mestų kaltinimų, gegužę Akademija pranešė šiemet Nobelio literatūros premijos neteiksianti.

„Kaltinamasis pripažintas kaltu dėl išžaginimo, kuris buvo įvykdytas naktį iš 2011-ųjų spalio 5 į spalio 6 dieną“, – sakoma Stokholmo apylinkės teismo paskelbtame verdikte.

Nuosprendyje priduriama, kad fotografo aukai buvo „skirta kompensacija už (nematerialinę) žalą“, – J. C. Arnault įpareigotas sumokėti moteriai daugiau kaip 10 tūkst. eurų.

Aukos advokatė Elisabeth’ė Massi Fritz teigė, kad, išgirdus tokį teismo sprendimą, jos ginamajai „palengvėjo“, pranešė vietos žiniasklaida.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.10.02; 06:40

print