Tai – ir apie eilinę sukilėlių Irake sėkmę: antro pagal strateginę reikšmę po Bagdado miesto Ramadi užėmimą.

Artimuosiuose Rytuose kyla nauja valstybė, ir tai gali būti net ne vienos kartos ateityje reiškinys, kaip jam bebūtų priešinamasi. Bent jau taip mano amerikiečių žurnalistai Michael Weiss ir Hassan Hassan, pabuvoję tos valstybės viduje ir parašę apie ją knygą „ISIS: teroro armijos viduje“ (ISIS: Inside the Army of Terror), datuotą 2015 m. vasario 17 d.

Continue reading „Islamo valstybė plečiasi“

Portalas KAVKAZCENTER.COM š.m. kovo 18 d. pranešė, kad Kaukazo Emyrato Emyras Dokku Abu Usmanas tapo šachidu (žuvo). Jį pakeitė Šeichas Ali Abu-Muhammadas. Portalas remiasi oficialiu Kaukazo Emyrato vadovybės pareiškimu.

KAVKAZCENTER.COM rašo: Dokku Abu Usmanas išėjo į Džihadą 1994 metais, kai tik sužinojo apie  Rusijos kariaunos įsiveržimą į Čečėniją. Jis metė savo pelningą verslą Rusijoje ir grįžo namo.

Nuo to laiko Dokku Abu Usmanas tik kartą, 2000 metų pradžioje dėl sunkaus sužeidimo, buvo priverstas keliems mėnesiams palikti Čečėniją. Po gydymo jis sugrįžo ir tęsė Džihadą.

Continue reading „Emyras žuvo – tegyvuoja Emyras“

canada_4

Šaltojo karo metais, kai Kanados Karališkoji žandarmerija (GRC) nusivarė nuo kojų, ieškodama savo gretose numanomo KGB „kurmio“, valstybės išdavyste buvo įtariami dešimtys Kanados valdininkų, praneša La Presse.

Leidinio žinion pakliuvę dokumentai rodo, kad per operaciją „Pūkiniai patalai“ (Feather Bed), trukusią nuo 1950 metų pradžios iki aštuntojo dešimtmečio, įtariamaisiais tapo net labiausiai gerbiami Kanados diplomatijos atstovai. Ir nors nėra jokių patvirtinimų, kad per operaciją pavyko aptikti bent vieną tarybinį šnipą, operacijos detalės dešimtmečius buvo įslaptintos.

Continue reading „Šaltojo karo eroje Kanados policija sekė diplomatus, ieškodama tarybinio “kurmio”“

kremlius_1111

Rusijos generalinio štabo viršininkas viešai pareiškė, kad jis baiminasi branduolinio karo galimybės palei Rusijos sieną. Nuogąstavimas  nėra „iš piršto išlaužtas”.

Rusijos sienos perimetre yra bent viena atkarpa, kurioje Rusijai gali kilti didelė pagunda viską išspręsti vienu kirčiu. Tai – sienos su Gruzija atkarpa.

Rusijos generolas skelbia pavojų šalies sienos perimetre

Rusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio Štabo viršininkas Rusijos armijos generolas Nikolajus Makarovas, lapkričio 17 d. dramatiškai kreipėsi į Kremliui pavaldžius vadinamus Visuomenininkų rūmus. Jis pareiškė, kad bijo didelio masto branduolinio karo perspektyvos palei sieną su Rusija.

Continue reading „Kremlius ruošiasi atominei atakai prie Rusijos Federacijos sienų“