video_cip

Kodėl kauniečiai pradėjo rengti “Teisingumo maršus”? Ir kodėl į “Teisingumo maršą” susirenka ne itin gausus būrys kauniečių? Tikriausiai visi sutiks, kad žmonės keiksnoja valdžią. Ir piktai keiksnoja. Tačiau – savo namuose arba interneto komentaruose. O štai gausiai susirinkti į protesto akciją – nesusirenka. TAF pirmininkas Algimantas MATULEVIČIUS ir TAF vadovo pavaduotoja Aušrinė BALČIŪNIENĖ analizuoja, kodėl lietuviai elgiasi ne taip ryžtingai, kaip, sakykim, graikai ar prancūzai. Gal vis tik lietuviai gyvena užtektinai sočiai ir pasiturinčiai, kad eitų į mitingus protestuoti bei reikšti nepasitenkinimo? TAF vadovų įsitikinimu, priežastys čia – kitos. Lietuvius vis dar kausto baimė ir apatija.

Taigi šiame TAF diskusijų klube svarstoma, kaip įveikti lietuviškąją baimę ir apatiją. Taip pat diskutuojama, ar kauniečiams pavyks apginti mažosios Kedytės interesus, kuo pražūtinga Gintaro Steponavičiaus švietimo reforma bei kodėl nepatikimi privatūs pensijų fondai.

Continue reading „Baimė ir apatija – nuolatinė lietuvio būsena“

teisingumo_marsas

Lapkričio 26 dieną Kaune surentas “Teisingumo maršas”. Tai – pilietinė demonstracija Kauno centre.

Šis renginys prasidėjo 16 valandą. Kai kurie demonstracijos dalyviai būriavosi dar iki renginio pradžios, svarstydami paskutiniąsias aktualijas – kaip apginti teisėją Neringą Venckienę, kuriai ketinama iškelti baudžiamąją byla. Susirinkusiųjų piliečių manymu, tai – atviras ir grubus susidorojimas su sąžininga teisėja bei bandymas įbauginti jos gerbėjus bei rėmėjus.

Continue reading „“Teisingumo maršas” jau tampa tradiciniu renginiu“

teisingumo_marsas

Spalio 29 dieną Kaune surengtas ,,Teisingumo maršas” – pilietinė demonstracija Kauno centre. Šios demonstracijos organizatoriai – judėjimas ,,Drąsiaus kelias“, judėjimas ,,Vytis”, Visuomeninė piliečių sąjunga, Tautos ateities forumas, Kauno Jungtinis demokratinis judėjimas. Teisingumo marše dalyvavo per 130 žmonių. Demonstracija prasidėjo nuo Šv. Archangelo Mykolo bažnyčios Laisvės alėjoje. Darni eisena nužygiavo iki istorinės Prezidentūros Vilniaus gatvėje. Ten buvo sustota kelioms minutėms, tada eisena pasuko Vienybės aikštės link, kur perskaitytos dvi rezoliucijos, išklausyti trumpi pasisakymai.

Continue reading „Kaune surengtas „Teisingumo maršas““