Tarp žmonių, žuvusių šeštadienį Aliaskos valstijoje, netoli Bjuto miesto, per sraigtasparnio „Eurocopter AS50“ katastrofą, yra ir tarptautinės investicijų grupės PPF savininkas, čekų multimilijardierius Petras Kellneris.
 
Turtingiausio Čekijos piliečio žūties faktą pirmadienį patvirtino PPF atstovė spaudai Jitka Tkadlecova.
 
„Ponas Kellneris žuvo per sraigtasparnio katastrofą Aliaskoje. Laidotuvės vyks siaurame šeimos rate“, – sakė ji žurnalistams.
 
P. Kellneriui nuo 2019 metų priklausė 98,93 proc. kompanijos PPF akcijų. Žurnalo „Forbes“ duomenimis, jo turtas buvo vertinamas 15,5 mlrd. dolerių. Leidinys 15 pastarųjų metų įtraukdavo čeką į turtingiausių planetos žmonių sąrašą.
 
Sekmadienį naujienų agentūra „The Associated Press“ pranešė, kad per sraigtasparnio „Eurocopter AS50“ katastrofą Aliaskoje žuvo mažiausiai penki žmonės. Nelaimė atsitiko Kniko ledyno rajone. Tarp aukų, be P. Kellnerio, – dar vienas Čekijos pilietis.
 
Tragedijos priežastys dar nenustatytos. JAV nacionalinė transporto saugumo valdyba tiria katastrofos aplinkybes.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.29; 11:00

Centai. Slaptai.lt nuotr.

Turtingiausias Rusijos žmogus Vladimiras Potaninas, kuris yra kalnakasybos milžinės „Norilsk Nickel“ didysis akcininkas, dar labiau padidino savo turtus.
 
Jo turtas vertinamas daugiau kaip 30 mlrd. dorelių (24,65 mlrd. eurų), antradienį pranešė žurnalas „Forbes“. Anot rusų žiniasklaidos, V. Potaninas yra pirmasis rusas, sukaupęs tokius turtus. Jam priklauso beveik 35 proc. „Norilsk Nickel“ akcijų.
 
Kalnakasybos koncernas yra didžiausias pasaulyje paladžio gamintojas ir vienas didžiausių planetoje nikelio gamintojų. „Norilsk Nickel“ vertė biržoje pastaraisiais mėnesiais smarkiai išaugo.
 
Kartu kalnakasybos koncernas, aplinkosaugos organizacijų duomenimis, yra viena didžiausių šalies teršėjų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.17; 00:02

Elonas Muskas. EPA – ELTA nuotr.

„Tesla“ įkūrėjas Elonas Muskas jau netrukus gali tapti turtingiausiu planetos žmogumi, į antrąją vietą nustumdamas „Amazon“ vadovą Jeffą Bezosą. Trečiadienį „Tesla“ akcijų kursas padidėjo 2,8 proc. ir dabar E. Muskas „Bloomberg“ sudarytame milijardierių indekse tik 3 mlrd. atsilieka nuo J. Bezoso, kuris viršūnėje karaliauja nuo 2017 metų spalio, rašo wiwo.de.
 
Pietų Afrikoje gimusio inžinieriaus E. Musko grynasis turtas trečiadienį siekė 181,1 mlrd. dolerių, o J. Bezosas turėjo 184 mlrd. Jei E. Muskui iš tikrųjų pavyktų iškopti į pirmąją vietą, tai būtų 12-os jam ypatingų mėnesių karūnavimas. Vien tik pernai jo grynasis turtas išaugo daugiau kaip 150 mlrd. Per praėjusius 12 mėnesių „Tesla“ akcijų vertė kilo 743 proc.
 
Kažkada turtingiausias pasaulio žmogus Billas Gatesas dabar turtuolių sąraše yra trečias. Jo bendras turtas – 132 mlrd. dolerių – yra mažesnis už E. Musko metines pajamas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.08; 00:30