JAV nukreipė finansines sankcijas į vieną turtingiausių Rusijos žmonių


Žvilgsnis. Slaptai.lt nuotr.

Vašingtonas, gruodžio 15 d. (AFP-ELTA). JAV paskelbė finansines sankcijas vienam turtingiausių Rusijos žmonių Vladimirui Potaninui, ketvirtadienį pranešė Iždo departamentas ir Valstybės departamentas. Taip stiprinamos pastangos apriboti Maskvos galimybes finansuoti karą Ukrainoje.
 
Veiksmų imtasi po to, kai Didžioji Britanija ir Kanada taip pat ėmėsi panašių veiksmų prieš V. Potaniną ir jo tinklą, sakoma Valstybės departamento pranešime.
 
„Rosbank“ ir kitų su Rusijos finansų sektoriumi susijusių subjektų įtraukimas į sąrašą „yra dalis JAV vyriausybės pastangų dar labiau apriboti (Rusijos) galimybes finansuoti jos pradėtą neišprovokuotą karą prieš Ukrainą“, nurodė Iždo departamentas.
 
JAV finansų ministerija taiko sankcijas 18-ai subjektų, susijusių su Rusijos finansinių paslaugų sektoriumi, o Valstybės departamentas įtraukė į sankcionuojamų asmenų sąrašą V. Potaniną, jo tinklą ir daugiau nei 40 asmenų, susijusių su Maskvos vyriausybe.
 
„Papildomai sankcionuodami pagrindinius Rusijos bankus, toliau didiname Rusijos izoliaciją nuo pasaulinių rinkų“, – sakė iždo sekretoriaus pavaduotojas terorizmui ir finansinei žvalgybai Brianas Nelsonas.
 
„Rosbank“ yra Rusijoje įsikūręs komercinis bankas, kurį V. Potaninas įsigijo anksčiau šiais metais, jis laikomas svarbiausia valdžios kredito įstaiga, priduriama Iždo departamento pranešime.
 
Anksčiau V. Potaninas ėjo Rusijos Federacijos ministro pirmininko pavaduotojo pareigas ir yra tiesiogiai susijęs su Vladimiru Putinu, teigia Valstybės departamentas.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
 
2022.12.16; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *