Šlovė Ukrainai. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Vilnius, vasario 24 d. (ELTA). Kaip ir visoje Lietuvoje į palaikymo ukrainiečiams akciją penktadienio vakarą rinkosi ir kauniečiai. Vienybės aikštėje Kaune tylos minute už žuvusiuosius Ukrainoje prasidėjo Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą metinių minėjimo mitingas bei paramos akcijos „Radarom“ pabaigtuvės, rašoma pranešime žiniasklaidai.
 
Skaičiuojama, kad į palaikymo akciją „Laisvė šviečia“ Vienybės aikštėje Rusijos agresijos prieš Ukrainą metinių proga susirinko apie tūkstantį Kauno gyventojų, tarp kurių buvo ir mieste laikinai apsigyvenusių karo pabėgėlių.
 
Invazijos metinių paminėjimo mitingo scenoje pasirodė grupės „Flash Voyage“, „Thundertale“, „Gebrasy“,„Hansanova“, atlikėja Gabrielė Vilkickytė bei kiti muzikantai. Viso mitingo metu buvo kviečiama aukoti akcijai „Radarom“, kurios metu surinktos lėšos bus skirtos nupirkti Ukrainos dangaus radarams.
 
Ukrainos vėliavos spalvomis vasario 24-osios vakarą Kaune nusidažė ir dalis Laisvės alėjos bei Kauno valstybinis muzikinis teatras. Mėlynai geltona instaliacija švies pernakt, primindama, kad šviesa visada nugali tamsą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.02.25; 09:32

Princo Filipo laidotuvės. EPA – ELTA nuotr.

Jungtinės Karalystės (JK) karalienė Elžbieta II šeštadienį atsisveikina su savo velioniu vyru princu Philipu per laidotuves, kurios yra apribotos dėl karantino taisyklių, tačiau atspindi ilgą jo karinės ir valstybės tarnybos gyvenimą.
 
Ceremonija vyksta Vindzoro pilyje į rytus nuo Londono. Dėl karantino apribojimų JK laidotuvių procesija yra kuklesnė nei būtų įprastai – joje dalyvauja tik 30 žmonių.
 
Edinburgo hercogas – karališkojoje šeimoje vadinamas „tautos seneliu“ – mirė balandžio 9 d., sulaukęs 99-erių metų. Princas Philipas mirė praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai jis praleido mėnesį ligoninėje dėl širdies ligos ir infekcijos.
 
Laidotuvių procesijoje Vindzoro vyriausiasis šventikas Davidas Conneris pagerbė Philipo „nepajudinamą lojalumą“ savo žmonai, kuriai kitą savaitę sukaks 95-eri, savo šaliai ir Tautų Sandraugai bei jo „drąsą, tvirtybę ir tikėjimą“.
 
Laidotuvių procesija pradėta 14.40 val. vietos (16.40 val. Lietuvos) laiku, o karstas su velionio palaikais į istorinę Šv. Jurgio koplyčią buvo vežamas paties princo patobulintu „Land Rover“ automobiliu.
 
15 val. (17 val. Lietuvos laiku) visoje šalyje buvo paskelbta tylos minutė princui atminti. Pasibaigus pamaldoms, karstas su princo Philipo palaikais bus nuleistas į karališkąją kriptą.
 
Princo Filipo laidotuvės. EPA – ELTA nuotr.

Philipas šalia karalienės Elžbietos II buvo nuo pat 1952-ųjų, kai pora susituokė, Britanijai atsigaunant po Antrojo pasaulinio karo.
 
Princo Philipo mirtis po 73-ejų metų santuokos paliko „didžiulę tuštumą“ karalienės gyvenime, praeitą savaitę sakė antrasis poros sūnus princas Andrew.
 
Karalienė po vyro mirties išplatino jautrią asmeninę jos ir Philipo nuotrauką, darytą 2003 m., kurioje jie abu atsipalaidavę šypsosi Kerngormso nacionaliniame parke Škotijos kalnuose.
 
Karališkosios šeimos socialiniuose tinkluose taip pat paskelbtos pagrindinių Elžbietos II ir Philipo bendro gyvenimo akimirkų nuotraukos.
 
Dauguma JK laikraščių taip pat aprašė asmeninę karalienės netektį. „Karalienė atsisveikina“, – pirmajame puslapyje rašė „The Times“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.18; 05:59

Tryre tylos minute pagerbtos mirtino incidento aukos. EPA-ELTA nuotr.

Vokietijos Tryro miestas ketvirtadienį tylos minute pagerbė aukas, žuvusias prieš dvi dienas per incidentą, kai į pėsčiųjų zoną įsirėžė automobilis.
 
13 val. 46 min. vietos laiku (14 val. 46 min. Lietuvos laiku), tuo metu, kai antradienį įvyko ataka, Tryro gyventojai sustojo pagerbti incidento aukų. Tuo pat metu aidėjo bažnyčių varpai.
 
„Parodykime, kokie stiprūs ir palaikantys yra šio miesto žmonės. Tryras laikosi išvien“, – kalbėdamas priešais miesto rotušę, sakė Tryro meras Wolframas Leibe.
 
Prie antikinių Porta Negra vartų, netoliese incidento vietos, susirinko apie 500 žmonių.
 
Incidentą, kaip manoma, sukėlė 51-erių vyras, jis tyčia automobiliu įsirėžė pėsčiųjų zoną. Žuvo penki žmonės, trys jų buvo moterys, 25-erių, 52-ejų ir 73-ejų metų amžiaus. Taip pat žuvo 45-erių vyras ir jo mažametė dukra.
 
Dar 18 žmonių buvo sužeisti, šeši patyrė rimtų sužalojimų.
 
Įtariamasis yra sulaikytas, jam, be kita ko, pareikšti kaltinimai nužudymu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.04; 00:30

Prancūzijos moksleiviai tylos minute pagerbė islamisto nužudytą mokytoją. EPA-ELTA nuotr.

Tylos minute mokiniai ir mokytojai Prancūzijoje pagerbė spėjamo islamisto nužudytą istorijos mokytoją Samuelį Paty‘į. Pirmadienį, pasibaigus rudens atostogoms, mokyklos visoje šalyje buvo paragintos 11.00 val. nutraukti pamokas ir minutei sustingti tyloje.
 
Spalio 16-ąją, paskutinę mokslo metų dieną prieš rudens atostogas, 18-metis čečėnų kilmės rusas prie mokyklos Paryžiaus priemiestyje nupjovė 47-erių mokytojui galvą. S. Paty su savo moksleiviais pamokoje nagrinėjo nuomonės laisvės temą ir rodė pranašo Mahometo karikatūras.
 
Išpuolis sukėlė pasibaisėjimą visoje Prancūzijoje. Šalį sukrėtė ir kitas išpuolis, kai praėjusį ketvirtadienį 21 metų tunisietis Nicos bažnyčioje mirtinai subadė tris žmones. Prancūzijos tarnybos ir šiuo atveju kalbėjo apie islamistinę ataką.
 
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pirmadienį „Snapchat“, „Instagram“ ir „Facebook“ tinkluose tiesiogiai kreipėsi į 12 mln. šalies moksleivių: „Šiandien, per pamoką, jūs pagerbsite Samuelį Paty‘į. Mes visi apie jį galvosime, jūs ir jūsų mokytojai“.
 
Po mokytojo nužudymo E. Macronas aiškiai pasisakė už nuomonės laisvę ir gynė pranašo Mahometo karikatūrų paskelbimą Prancūzijoje. Tai sukėlė didžiulius protestus daugelyje musulmoniškų šalių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.03; 09:44