Praėjusių metų gruodžio 22 d. paskelbus, kad įkuriamas naujas Ukrainos visuomeninis politinis judėjimas „Maidanas“, protesto akcijos Ukrainoje tebevyksta ir po naujametinių švenčių.

Jos jau ne tokios skaitlingos, kaip pačioje pradžioje, joms vykti pati valdžia sukuria įvairių progų, persekiodama politinius, visuomenės veikėjus, žurnalistus, advokatus.

Žiauriai sumušta žurnalistė Tetiana Čornovol, padeginėjami opozicijos aktyvistų  automobiliai, verslininkams, kurie savo pinigais remia „Maidaną“, inkriminuojami ekonominiai nusikaltimai. 

Continue reading „Sekmadieniniai pamąstymai. Ar pakartos Ukrainos „Maidanas“ „Sąjūdžio“ klaidą“

Vakarų spauda iki šiol daug dėmesio tebeskiria įvykiams Ukrainoje. Aptarinėjami patys įvairiausi aspektai. Vieni leidiniai pažymi, kad Ukrainos opozicija neturi vieningos strategijos, kiti pateikia ekspertų nuomones, kad Vladimiras Putinas neturi aiškios strategijos Ukrainos atžvilgiu, treti kaltina Europos Sąjungą klystant.

Verslininkas Aleksandras Lebedevas išspausdino Independent straipsnį „Ukraina gali tapti naująja Kalifornija, jeigu atsikratys savo sustingusios praeities“.

Continue reading „Ukraina – potenciali „Kalifornija“ ar Rusijos broliškos meilės objektas?“

timosenko_kraujosruvos

BJTB (Blokas Julijos Timošenko-Batkivščina) nuomone, Nina Karpačiova persekiojama už išspausdintą Julijos Timošenko su kraujosruvomis nuotrauką.

Buvusiai ombudsmenei Ninai Karpačiovai iškelta baudžiamoji byla. Tuo įsitikinęs liaudies deputatas, BJTB frakcijos lyderis Andrejus Kožemiakinas, tai jis pareiškė per spaudos konferenciją, perduoda RBK-Ukraina korespondentas.

„(BJTB) frakcija pažymi, kad prieš buvusią ombudsmenę Niną Karpačiovą, kurios dėka visas pasaulis sužinojo apie fizinį Julijos Timošenko kankinimą Kačianovo kolonijoje, valdžia pradėjo baudžiamąją bylą, ir dėl to ji buvo priversta… palikti Ukrainą“, – pasakė A.Kožemiakinas.

Continue reading „Ninai Karpačiovai iškelta baudžiamoji byla“