Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė prieš artėjančią parlamento rudens sesiją tradiciškai susitiko su Seimo valdyba ir aptarė svarbiausius darbus valstybei ir žmonėms. Tai paskutinis Prezidentės susitikimas su šios kadencijos Seimo valdyba. 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikimo su Seimo valdyba metu.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikimo su Seimo valdyba metu.

Pasak Prezidentės, bendradarbiavimas su šios kadencijos Seimu buvo darbingas – priimti svarbūs sprendimai dėl gynybos stiprinimo, šauktinių grąžinimo, pensijų kompensavimo, euro įvedimo. Prezidentė pabrėžia, kad ir šiam, ir kitam Seimui būtina koncentruotis į socialinio saugumo didinimą, korupcijos naikinimą, sąžiningų rinkimų užtikrinimą. 

Šiam Seimui dar teks tvirtinti kitų metų valstybės biudžetą, todėl jis turi atspindėti socialinius poreikius ir nebūti švaistomas rinkiminiams pažadams.

Taip pat Prezidentė pabrėžė, kad socialinei atskirčiai skirti pinigai turi būti panaudoti tikslingai ir pasiekti pagalbos stokojančius žmones, o ne lopyti savivaldybių biudžetus. Pernai savivaldybės sutaupė net 125 mln. eurų lėšų, skirtų socialinei paramai.

Kalbėdama apie Darbo kodeksą Prezidentė akcentavo, kad reformos būtinos ir paragino Seimą priimti Prezidentės pasiūlytą variantą, kuris yra kompromisas tarp verslo interesų ir žmonių socialinio saugumo.

Siekiant įgyvendinti tikslą – Lietuva be vaikų globos namų, būtina didesnė valstybės pagalba žmonėms, norintiems įsivaikinti. Taip pat būtina skubiai priimti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, kuris jau pusantrų metų yra užstrigęs Seime.

Korupcijos naikinimas ir toliau išlieka vienu svarbiausių prioritetų. Prezidentė akcentuoja, kad būtina užtikrinti skaidrius viešuosius pirkimus, kuriuose per metus cirkuliuoja 4 mlrd. eurų – tai yra 13 proc. BVP. 

Prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikimas su šia Seimo valdyba - paskutinis.
Prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikimas su šia Seimo valdyba – jau paskutinis. 

Siekiant sumažinti mokesčių vengimą ir pažaboti neteisėtą praturtėjimą, Prezidentė Seimo rudens sesijoje inicijuos įstatymų pataisas. Teisines iniciatyvas Prezidentė teiks ir dėl realios rotacijos valstybės institucijose. Dabar 14 ministerijų turi per 300 pavaldžių institucijų, kai kurių vadovai nėra keitęsi dar nuo sovietmečio.

Prezidentė palinkėjo Seimo valdybai sąžiningai ruoštis rinkimams – jausti atsakomybę Lietuvos žmonėms už žodžius ir pažadus bei garbingai pabaigti kadenciją.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Lietuvos Prezidento kanceliarijos (Robertas Dačkus) nuotr.

2016.09.07; 05:49

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė įstatymų pataisas, skatinančias ir spartinančias vaikų globą šeimose bei šeimynose ir įvaikinimą. Seimo priimtas pataisas inicijavo šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, tūkstančiams vaikų augant globos namuose, moralinės pagalbos nebepakanka. Būtina ne tik užtikrinti didesnę finansinę pagalbą globėjų šeimoms ir šeimynoms, bet ir skatinti alternatyvas institucinei vaiko globai bei garantuoti, kad institucijose augantys vaikai kuo greičiau patektų į šeimas.

Continue reading „Didėja parama vaikus globojančioms šeimoms“

Šiandien videostudijos Slaptai.lt svečias – Seimo narys Rimantas Dagys.

Politiko manymu, socialdemokrato Audriaus Butkevičiaus Vyriausybė per pastaruosius kelerius metus nieko konkretaus, reikšmingo bei svarbaus nenuveikė. Vien tuščios kalbos, vien neįtikinami pasiteisinimai bei saldūs pasigyrimai.

Seimo narys Rimantas Dagys pastebi, jog šios Vyriausybės teikiami projektai – šleivi, kreivi, daug sykių tobulintini. Reikia konkrečių pavyzdžių? Prašome – Pensijų reforma, Vaikų globos įstaigų įstatymas, netinkamas požiūris į vaiką kaip į valstybės, o ne tėvų nuosavybę, iškreipti darbo santykiai, kai peršamas "lankstumas be saugumo garantijų"…

Su Seimo nariu Rimantu Dagiu kalbasi Slaptai.lt žurnalistas Gintaras Visockas. Videopokalbio trukmė – 15 min.

Continue reading „Parlamentaras Rimantas Dagys žeria priekaištus nieko rimto neveikiančiai Vyriausybei“

Lietuvos edukologijos universiteto Socialinės edukacijos fakulteto (LEU SEF) II kurso studentė Jolita Grincevičiūtė, studijuojanti socialinę pedagogiką, jau pirmame kurse gavo užduotį pamėginti užsiimti savanoriška veikla.

Pasak Jolitos, savanoriška veikla skatina aktyvumą ir įsitraukimą į socialinį gyvenimą. „Ši užduotis buvo tikras galvos skausmas. Nesu iš tų studentų, kurie mėgsta tinginiauti. Man patiko savanoriškos veiklos idėja, aš tikrai labai norėjau ją realizuoti. Bet neįsivaizdavau nei kur, nei ką galėčiau daryti“, – teigia pašnekovė.

Jolita savanoriška veikla nusprendė užsiimti Elektrėnų, savo gimtojo miesto, vaikų globos namuose. 

Continue reading „LEU studentė J. Grincevičiūtė: „savanoriška veikla skatina aktyvumą““

stop_criminal_1

Praėjusiais metais Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūros iniciatyva pirmąkart uostamiestyje surengtas kalėdinis krepšinio turnyras „Stabdyk nepilnamečių nusikalstamumą“ tampa tradiciniu: šiemet jau šešios komandos vietoj trijų rungėsi dėl prokuratūros įsteigtos pereinamosios taurės.

Antrajame turnyre dalyvavo jungtinės prokuratūros, teismo, Vaikų teisių apsaugos tarnybos, Kelių policijos biuro, Probacijos tarnybos bei Vaikų globos namų „Rytas“ komandos, kuriose kartu su suaugusiais krepšinio aikštelėje aktyviai kovojo teisėsaugininkų akiratyje esantys nepilnamečiai.

Continue reading „Kalėdinio krepšinio turnyro „Stabdyk nepilnamečių nusikalstamumą“ nugalėtojai – Vaikų globos namų „Rytas“ komanda“