Popiežius pasveikino grupę lietuvių, Romoje dalyvaujančių lituanistinių mokyklų ir šeimų sąskrydyje „Draugystės tiltas“.
Kaip praneša Vatikano radijas, kreipdamasis sekmadienį, rugpjūčio 29-ąją, į maldininkus, dalyvavusius vidudienio maldos susitikime Šv. Petro aikštėje, popiežius Pranciškus paminėjo įvairių grupių ir organizacijų atstovus, be kita ko, pasidžiaugė maldoje dalyvavusiais lietuviais: „Sveikinu Lietuvos mokinių, jų tėvų ir mokytojų grupę!“ – pasakė popiežius.
Kelios dešimtys lietuvių iš Italijos ir kitų Europos šalių, taip pat iš Lietuvos, nuo rugpjūčio 27-osios Romoje dalyvavo ugdomuosiuose lituanistikos ir tautodailės užsiėmimuose, skirtuose visų amžiaus grupių žmonėms, tema „Gintaro keliu į Amžinąjį miestą“. Į „Draugystės tilto“ sąskrydžius, rengiamus jau daugiau kaip dvidešimt metų, ypač kviečiami lituanistinių mokyklų mokiniai ir jų tėvai, mokytojai, vietinių lietuvių bendruomenių nariai, taip pat Lietuvos ambasadų tarnautojai su šeimomis.
Sąskrydžiai ligi šiol surengti devyniuose Europos kraštuose, „Draugystės tiltas“ Italijoje surengtas antrąjį kartą, praneša Vatikano radijas.
Šeštadienio pavakare Turine bus trumpam atidengta garsioji drobulė, kuri, kaip teigia tradicija, yra ta lino drobė, kuri kape dengė nukryžiuoto Kristaus kūną.
Nors drobulės autentiškumas nėra įrodytas, tačiau pamaldumo tradicijoje ji laikoma Kristaus kančios relikvija. Popiežius Benediktas XVI ją yra pavadinęs „Didžiojo šeštadienio slėpinio ikona“. Dėl to Didįjį šeštadienį, kai Bažnyčia mini Kristaus palaidojimą ir laukia Prisikėlimo ryto, Turine vėl bus trumpai viešai atidengta garsioji drobulė.
Vatikano radijas praneša, kad dėl pandemijos drobulės pagerbime negalės dalyvauti daug žmonių. Drobulės atidengimą Didįjį šeštadienį, balandžio 3-iąją, nuo 17 iki 18 val. Italijos laiku, bus galima stebėti jai skirtame portale sindone.org.
„Didžiojo šeštadienio slėpinio ikona“ Turino drobulę pavadinęs popiežius Benediktas XVI prie jos meldėsi lankydamasis Turine 2010 m. gegužės 2 d., primena Vatikano radijas.
Pasak popiežiaus emerito, Turino drobulė yra tarsi fotografinis dokumentas. Ji byloja apie patį tamsiausią mūsų tikėjimo slėpinį, kuris tuo pat metu yra pats šviesiausias beribės vilties ženklas. „Didysis šeštadienis yra niekieno žemė tarp mirties ir prisikėlimo. Į šią niekieno teritoriją įžengė Kristus. Turino drobulė mums kaip tik apie tai kalba. Ji kalba apie tą nepakartojamą žmonijos ir visatos istorijos laiko tarpą, kuriame Dievas Jėzus Kristus ne tik dalijosi su mumis mūsų žmogišku mirimu, bet taip pat ir buvimu mirusiais. Tai iš tiesų radikalus solidarumas.“
Popiežiaus Benedikto XVI ypatingas pasiuntinys į palaimintojo Petro To Roto gimimo šimtųjų metinių iškilmę Papua Naujojoje Gvinėjoje pakvietė tikinčiuosius gerbti šeimos ir katalikiškos santuokos vertybes, būti visuomet ištikimus Evangelijai.
Kardinolas Džozefas Zenas vadovavo jubiliejaus iškilmių šv. Mišioms pal. P. To Roto, katalikų katecheto ir kankinio, tėviškėje, Rakunai kaime.
Su popiežiaus ypatinguoju pasiuntiniu kardinolu J. Zenu koncelebravo apaštališkasis nuncijus Papua Naujojoje Gvinėjoje arkivyskupas Santo Gangemi, Rabaulo arkivyskupas Francesco Panfilo, kiti krašto ganytojai ir apie keturiasdešimt kunigų, dalyvaujant valdžios atstovams ir keliems tūkstančiams tikinčiųjų.
Šis žodis viešai panaudotas todėl, jog liepta pašalinti kryžius ir aureoles nuo slovakiškos 2-ejų eurų monetos.
„Gėda!“ – sakoma Slovakijos vyskupų pareiškime, kuriuo reaguojama į reikalavimą pašalinti nuo monetos religinius simbolius.
Pagrindinių ikonografinių atributų, naudojamų vaizduojant šventuosius, pašalinimas, reiškia Europos krikščioniškos tradicijos negerbimą. Taip mano Slovakijos vyskupai.
Netrukus, po metų ar dviejų, bus atverti viso Pijaus XII, vadovavusio katalikų Bažnyčiai 1939-1958 metų laikotarpiu, pontifikato archyvai, – per spaudos konferenciją, pristatant parodą „Lux in arcana“ Romoje, pareiškė Vatikano slaptojo archyvo prefektas monsinjoras Sergio Pagano.
Sprendimą apie tikslią atidarymo datą priims Benediktas XVI, kuris buvo išreiškęs troškimą, kad archyvai atidarymui būtų paruošti pagal galimybes greičiau.
Pijaus XII pontifikato laikotarpio archyvai yra įdomūs istorikams, kurie tiria II Pasaulinio karo aplinkybes, Bažnyčios santykius su nacistiniu režimu ar su holokaustu. Čia verta dar kartą paminėti, kad Vatikano archyvus apibūdinantis žodis „slaptasis“ yra iš lotynų kalbos kilusi dviprasmybė.