Verna Gerhardsen (1912–1970)Norvegijos ministro pirmininko žmona, kurią verbavo sovietų žvalgyba: pasiuntė jai KGB darbuotoją, kad tas ją suviliotų.

Vernos Gerhardsen vyras Einaras Gerhardsenas su trumpa pertrauka buvo Norvegijos ministro poste 1945–1965 metais. Jis buvo 15 metų vyresnis už žmoną. 1940 metais, kai į Oslą įžengė vokiečiai, jis buvo miesto meras.

Continue reading „Kaip KGB suviliojo Norvegijos ministro pirmininko žmoną“

slaptieji_spalvotas_1

Norvegijos premjero Einaro Gerhardseno žmonos Vernos Gerhardsen (1912 – 1970) likimas – ne itin pavydėtinas. Jos pavardė puikuojasi kai kuriuose Norvegijos žvalgybos istorijos vadovėliuose. Tačiau Verna Gerhardsen – ne herojė, ne didvyrė. Pasakojimuose apie Norvegijos žvalgybą ir kontržvalgybą ji greičiau traktuojama kaip lengvo elgesio moteris, nei garbinga garbingo politiko gyvenimo draugė.

V.Gerhardsen pavardė minima ir Sovietų Sąjungos žvalgybos vadovėliuose. Čia ji apibūdinama kaip aukšto rango Norvegijos politiko žmona, kurią pavyko sugundyti KGB karininkui ir kuri savo neatsargiu elgesiu pakenkė visos Norvegijos reputacijai. O ką jau bekalbėti apie asmeninę tuometinio Norvegijos premjero E.Gerhardseno reputaciją.

Continue reading „Norvegijos premjero žmona – KGB karininko meilužė“