viktoras-k

Mūsų užsienio reikalai – Dieve, duok jiems daug sveikatos: pasitaisyti ir subręsti. Kad prasikaltų bent vienas kitas plaukelis panosėje.

Nes mūsų užsienio reikalai – vis dar smėlio dėžėje: kartu su rusais, lenkais, totoriais ir kitomis mažumomis. Štai kokios didelės smėlio dėžės esama. Taigi kol mes savuosius, lietuviškuosius, reikalus sprendžiame tarsi į Babtus važiuodami per Kanadą, tie mūsų užsienio reikalai reikaliukai vis dar draugiškai pasibarsto smėliuku – į plaukus, akis, po to sumušę rankomis draugiškai iškelia kumštelį ir pradeda mokyti neišmanėlius, kaip tyliai, gražiai priverstinai-savanoriškai asimiliuotis, kur neklusniesiems, tai yra vengiantiems geranoriškos asimiliacijos, dingti – Varšuvon, Minskan, Maskvon. Ar dar toliau. Pavyzdžiui, Meksikon. Ar kilpon ir… Anapilin.

Continue reading „Mūsų užsienio reikalai“

viktoras-k

Deja, tik kalbėta. Bet aiškiai matyti, kad kalbos, kad ir kokios radikalios ar griežtos, nepasiekdavo pareigūnų, linkusių nusikalsti, ausų.

Matyt, reikėjo ne kalbėti, o veikti – nelaukiant dar vieno lašo, kuris perpildytų kantrybės taurę.

Juk kada nors ši taurė turėjo būti perpildyta. Ir lemiamas lašas, privertęs 2011 m. vasario 14 dieną policijos generalinį komisarą Vizgirdą Telyčėną įteikti Prezidentei atsistatydinimo pareiškimą, nukrito naktį iš vasario 12 į 13-ąją. Apie 0.30 valandą Vilniaus–Kauno greitkelio 47-ajame kilometre automobilis „Audi A6“, vairuojamas neblaivaus (1,16 promilės) Vilniaus apskrities VPK Trakų rajono policijos komisariato 40-mečio vyresniojo patrulio Sigito Šostako, trenkėsi į ta pačia kryptimi važiavusį „Opel Vectra“.

Continue reading „Apie drausmę policijoje kalbėta kasmet“

rasiklis

Ir atsitik tu man šitaip, vos tvirtesnį tašką policininkas Antanas padėjo pažeidimo protokole, o rašiklis ėmė ir nulūžo.

Svarbiausia, ne pirmą kartą šitaip.

Turėjo tokį gražų rašiklį, gal net ne kinišką, tarnybos vadas išduodamas griežtai prisakė: „Žiūrėk man, kad jėgą naudotum saikingai, pats žinai – krizė“. Atrodo, ir stengėsi, bet šis zaraza vis tiek nuėjo šipuliais. 

Kam dabar pasiskųsi, kad neturi kuo teisės pažeidimo protokolą surašyti? Kolegos irgi nepaskolins – visi šitaip deda. Ne  į krūmus deda, o taškus… išlindę iš krūmų.

Continue reading „Humoreska: kai nulūžta rašiklis“

viktoras-k

2011 m. sausio 31-ąją Policijos departamente apžvelgdamas 2010-ųjų policijos veiklos rezultatus šios teisėtvarkos institucijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas, be kitų opių dalykų, paminėjo pareigūnų drausmės problemą.

Štai septyni šimtai šalies policijos patrulių ekipažų jau valdomi pažangiomis mobilaus stebėjimo ir komunikacijos technologijomis – sukūrus mobilią darbo vietą, tarnybiniuose policijos automobiliuose įrengta technika leidžia pareigūnams negaišinant laiko patikrinti asmens ar transporto priemonės duomenis, kartu tai puiki priemonė mažinti korupciją. Atrodytų, tereikia tik džiaugtis tokia naujove, ypač krizės sąlygomis. Deja…

Continue reading „Apie stulpą ir lakią vaizduotę“

narkotikai_1

Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, per devynis 2010 – ųjų mėnesius šalyje iš viso registruota 1725 nusikalstamos veikos, susijusios su psichotropinėmis ir narkotinėmis medžiagomis. Palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, jų padaugėjo 168 atvejais, arba 10,8 proc. (pernai registruotos 1557 minėtos nusikalstamos veikos). Šiemet šių veikų ištirta 20,7 proc. daugiau nei pernai.

Situaciją, susijusią su narkotikų gabenimu ir prekyba, kriminogeniniu požiūriu toli gražu negalėtume įvardyti kaip vieną geriausių šalyje, bet minėti skaičiai rodo, kad policija nesėdi sudėjusi rankų. 

Continue reading „Narkotikai: jachtose, automobiliuose ir skrandžiuose“