Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčios klebonas brolis kunigas Evaldas Darulis. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Spalio 2–4 dienomis Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje vyks tituliniai atlaidai. Parapijos iškilmės, truksiančios 4 dienas, kiekvieną dieną prasidės Šv. Mišiomis ir tai dienai skirtomis įvairiomis veiklomis: nuo bažnyčios altoriaus šventinimo, labdaros bėgimo iki pietų stokojantiems bei šventinių koncertų. Visi renginiai ir iniciatyvos šiemet skirtos paminėti 500 metų bažnyčios konsekracijos (pašventinimo) jubiliejų.
 
„Švęsdami bažnyčios pašventinimo jubiliejų prisimename mūsų tikrąjį pašaukimą – dėmesį mažiausiems. Tiek mes, vienuoliai, tiek parapijos bendruomenė siekiame atkreipti miesto gyventojų dėmesį į labiausiai pažeidžiamas miesto gyventojų grupes – stokojančius. Ta proga vilniečius bei miesto svečius kviečiame į paramos bėgimą, kurio metu visos surinktos lėšos bus paaukotos tiems, kam labiausiai to reikia”, – sakė Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčios klebonas br. kun. Evaldas Darulis OFM.
 
Atlaidų metu žinomi Lietuvos atletai, kiti žymūs miestiečiai ir visi norintys prisijungti bėgs 9 km aplink teritorines parapijos ribas senamiestyje ir aplink Vilnių. Tuo tarpu Lietuvos virtuvės šefai ir parapijos bendruomenė vaišins nemokamais pietumis stokojančius.
 
Šeštadienį, 18.00 val., Šv. Mišias aukos Vilniaus arkivyskupas, metropolitas Gintaras Grušas. Jų metu bus konsekruojamas altorius. Giedos Bernardinų bažnyčios choras „Langas“. Po Šv. Mišių bus atliekama lietuvių kompozitorių muzika, sukurta pagal Šv. Pranciškaus Asyžiečio maldų tekstus. Pirmą kartą skambės dvi specialiai chorui „Langui“ šia proga sukurtos Donato Zakaro giesmės bei Algirdo Martinaičio kūriniai. 
 
Šventės metu tradiciškai bus minima Pasaulinė gyvūnijos ir švento Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, diena. Todėl spalio 4 dieną, sekmadienį, kviečiami gyvūnų mylėtojai su savo augintiniais. Išklausius 12.30 val. Šv. Mišias bus laiminami atvykusių vilniečių naminiai gyvūnai.
 
„Mūsų parapijos šventasis – Pranciškus – yra gamtos bei gyvūnų globėjas, todėl per atlaidus laiminame žmonių auginamus bei prieglaudose laikomus gyvūnus. Šiemet kviečiame su savo gyvūnais atvykti į sekmadienio Šv. Mišias ir švęsti gyvūnų globėjo dieną kartu”, – sakė kun. E. Darulis OFM.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.02; 07:32

Velykos. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda, ketvirtadienį susitikęs su Vilniaus arkivyskupu metropolitu Gintaru Grušu, aptarė pasirengimą Šv. Velykoms karantino laikotarpiu, taip pat priemones, skirtas vargstančių bei pažeidžiamų asmenų padėčiai palengvinti.
 
Pasak šalies vadovo, jam įsiminė arkivyskupo G. Grušo išsakyta mintis, kad žmogus gali trejopai elgtis kančios atžvilgiu: ją atstumti, ignoruoti arba apsikabinti.
 
„Kiekvienas galime pasirinkti, kuriuo keliu einame. Mūsų dvasinis gyvenimas pastaruoju metu tapo kur kas intensyvesnis – beveik kasdien darome vertybinius pasirinkimus: imtis prasmingos savanorystės veiklos ar užsidaryti savo kiaute, teikti konstruktyvius pasiūlymus ar stovėti nuošalyje ir kaltinti, demonstruoti atsakingą požiūrį į karantino reikalavimus ar juos atsainiai ignoruoti. Svarbiausia, kad Lietuva nepalūžo pajutusi pandemijos protrūkio naštą. Atvirkščiai, žmonių santykiai ir vertybės išsigrynino, valdžios atsakomybė tapo labiau apčiuopiama ir kontroliuojama. Tai rodo, kad iš šio išmėginimų ruožo išeisime tvirtesni – tiesą sakant, jau dabar esame daug stipresni“, – sakė valstybės vadovas, kurį  cituoja Prezidento komunikacijos grupė.
 
Prezidentas padėkojo Bažnyčiai už atsakingą požiūrį į tikinčiųjų ir visos visuomenės sveikatą, paramą labiausiai jos stokojančiam žmogui.
„Labai vertinu Bažnyčios labdaringą veiklą, prie kurios galime prisidėti ir mes su Diana. Šis darbas visada buvo nukreiptas į labiausiai paramos stokojantį žmogų, laisvas nuo politinių aspiracijų ir deklaratyvumo“, – sakė G. Nausėda.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.09; 16:45

Slaptai.lt, prieš šv. Kalėdas užviręs košę dėl visuomenės požiūrio į tuos sekmadieniais išnaudojamus samdomus darbuotojus, kurių darbas nesusijęs su gyvybiškai svarbiais žmonijai reikalais, sulaukė atgarsio.

„Stebisi Europos Sąjungos senbuvės krikščioniškos tautos, kaip Lietuvoje nepaisoma Trečiojo Dievo įsakymo „Švęsk Sekmadienį“. Juk kas būtų paprasčiau paversti Seime šį Dievo įsakymą įstatymu bent jau pramoninių ir maisto prekių parduotuvių, kavinių ir restoranų akcininkams, uždraudžiant jiems išnaudoti savo darbuotojus ir sekmadienį. Kaip civilizuotoje Europoje. Bet kurgi, juk daugumai lietuviškų runkelių – rinkėjų tokiu atveju bus atimta galimybė pabūti ypatingais ponais nors sekmadienį! Ar rinks toks runkelis į Seimą tokį kandidatą, kuris atims iš jo šią galimybę?“, – rašė tada Slaptai.lt.

Continue reading „Sekmadieniniai pamąstymai. Sekmadienį švęsk“