Vėlai penktadienį į Vengrijos sostinės Budapešto gatves išėjo mažiausiai 5 tūkst. demonstrantų.

Vengrija: protestuotojai vėl išėjo į Budapešto gatves. EPA-ELTA nuotr.

Demonstrantai, protestuodami prieš naują Darbo įstatymą, žygiavo nuo parlamento iki šalies prezidento rūmų. Dauguma jų skandavo piktus prieš vyriausybę nukreiptus šūkius, tačiau pranešimų apie protestuotojų susirėmimus su policija negauta.

Manoma, kad penktadienį surengta demonstracija yra paskutinė prieš šventes, bet opozicinės partijos ir sąjungos žada sausio 5 d. rengti naują protestą.

Penktadienį mitingai vyko ir kituose Vengrijos miestuose. 

Protestus Vengrijoje paskatino naujas įstatymas, kuris leidžia darbdaviams prašyti savo darbuotojų per metus dirbti iki 400 valandų viršvalandžių. Įstatymas anksčiau leido įmonėms prašyti per metus dirbti ne daugiau kaip 250 valandų viršvalandžių.

Be kita ko, naujasis įstatymas leis išdirbtus viršvalandžius kompensuoti darbo atlygiu arba laisvomis dienomis per trejų metų laikotarpį. Šiuo metu su darbuotojais dėl išdirbtų viršvalandžių reikia atsiskaityti per metus.

Ketvirtadienį įstatymą pasirašė prezidentas Janošas Aderas, o praėjusios savaitės trečiadienį jį priėmė parlamentas. Įstatymas įsigalios sausį.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.12.22; 17:10

Devyni policininkai nukentėjo Budapešte ketvirtadienį, kai agresyviai nusiteikusių protestuotojų minia mėgino prasiveržti pro pareigūnų kordonus prie Vengrijos parlamento. Tai penktadienį pranešė šalies vidaus reikalų ministras Sandoras Pinteris, kuriuo remiasi naujienų agentūra MTI.

Budapešte nuo protestuotojų nukentėjo devyni policininkai. EPA-ELTA nuotr.

Pasak ministro, per provokatorių išpuolius sužeisti devyni policininkai. „Demonstracija, kurios dalyviai šiurkščiai pažeidžia įstatymus, negali būti demokratijos dalis“, – pabrėžė S. Pinteris.

Budapešte trečiadienį ir ketvirtadienį vyko protesto akcijos prieš Vengrijos parlamento sprendimą pakeisti darbo įstatymus, kuriose dalyvavo iki 3 tūkstančių žmonių. Reforma leis darbdaviams padidinti viršvalandžių skaičių per metus nuo 250 iki 400 valandų. Pakeitimai turi įsigalioti nuo 2019 metų sausio. Vengrijos studentų ir opozicijos organizacijos pareiškė nepritariančios šiai reformai ir išėjo į gatves protestuoti. 

Nors akcijų rengėjai ragino dalyvius elgtis taikiai ir neslėpti savo veidų kaukėmis, kai kurie kaukėti aktyvistai provokavo policiją, laužė rodykles gatvėse, degino dūminius užtaisus. Policija turėjo apsupti parlamento pastatą, kad provokatoriai nepatektų į jį. Į gatves buvo išvestos sustiprintos policijos pajėgos.Vengrijos televizijos duomenimis, pareigūnai sulaikė daugiau kaip 30 agresyviai nusiteikusių žmonių, kurie mėtė į policiją kiaušinius ir dūminius užtaisus. Atsakydami į tai pareigūnai panaudojo ašarines dujas ir gumines lazdas.

Penktadienio vakare planuojamos naujos demonstracijos.

2018.12.15; 08:05

Keli tūkstančiai vengrų šeštadienį susirinko prie parlamento rūmų Budapešte, protestuodami dėl naujų įstatymų, leisiančių pailginti darbuotojų viršvalandžius. 

Šie įstatymai, dėl kurių šalies parlamentas balsuos kitos savaitės pradžioje, leis darbuotojams vietoje dabartinių 250 valandų viršvalandžių sukaupti iki 400 valandų viršvalandžių. 

Be to, naujieji įstatymai leis išdirbtus viršvalandžius kompensuoti darbo atlygiu arba laisvomis dienomis per trejų metų laikotarpį. Šiuo metu su darbuotojais dėl išdirbtų viršvalandžių reikia atsiskaityti per vienerius metus. 

Profesinės sąjungos baiminasi, kad darbdaviai grasinimais sumažinti atlyginimus ir kitais metodais privers darbuotojus sutikti dirbti daugiau viršvalandžių. 

„Vengrijoje mes nešame didžiausią naštą ant savo pečių, o už tai gauname mažiausius atlyginimus visoje Europoje“, – kalbėdamas protestuotojams, sakė Vengrijos bendros profsąjungų organizacijos vadovas Laszlo’as Kordas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.12.09; 09:00

Kaip viską suspėti, neužsisėdint darbe iki vėlumos? Žurnalas Time su partnerių portalu inc. spausdina apžvalgininko Džefo Heigeno, kuris savo ruožtu pasitarė su Bel Bet Kuperiu iš kompanijos Buffer, straipsnį. Rekomendacijose atsižvelgta ir į kitų ekspertų idėjas.

1. „Suredaguoti darbų sąrašą“. „Vienas iš netikėčiausių, bet veiksmingiausių produktyvumo kėlimo metodų – apriboti reikalų, kuriuos aš įtraukiu į sąrašą, kiekį“, – prisipažįsta autorius. Jis pataria pasirinkti vieną, du ar tris (bet ne daugiau!) svarbiausių darbų.

Leo Babuta pataria: „Atlikite svarbiausius darbus iš pat ryto, arba namie, arba išsyk atėjęs į darbą. Jeigu jūs atidėsite vėlesniam laikui, tai užsisuksite, ir jums nebeužteks jiems laiko“.

Continue reading „Kas padės jums žymiai produktyviau dirbti?“