Erichas Gimpelis (Erich Gimpel, 1910–2010) – vokiečių šnipas, slapta nugabentas į Jungtines Amerikos Valstijas vokiečių povandeniniu laivu per antrąjį pasaulinį karą.

Kartu su vokiečiu Erichu Gimpeliu su užduotim buvo pasiųstas amerikietis renegatas Viljamas Kolpou (William Colepaugh). Jie susipažino SS žvalgybos mokykloje Hagoje (Niderlanduose). E.Gimpelis buvo ką tik grįžęs iš Ispanijos, kur jis dirbo operatyvinį (agentūrinį) darbą.

1944 metų spalio 6 dieną E.Gimpelis ir V.Kolpou išplaukė submarinu U–1230 į Jungtines Amerikos Valstijas. 

Continue reading „Iš žvalgybos enciklopedijos: vokiečių šnipas Erichas Gimpelis“

snipinejimas-ziuronai

Bernardas Kiunas – vokiečių šnipas, veikęs Havajų salose antrojo pasaulinio karo išvakarėse kartu su žmona ir Rut Ket Siuzi, kurią jis pristatydavo kaip savo dukterį. Visi trys dirbo Abverui (vok. Abwehr – Vokietijos karinė žvalgyba) ir kartais rinkdavo informaciją Japonijos žvalgybos interesais.

Bernardas Kiunas įstojo į nacistų partiją dar 1930 metais. Maždaug tada kurį laiką praleido Japonijoje, o 1935 metais po susitikimo su Japonijos karinių jūrų atašė Berlyne sutiko šnipinėti japonų naudai. Pagal susitarimą jis turėjo gauti po 2000 Amerikos dolerių kas mėnesį plius 6000 dolerių premiją kiekvienų metų pabaigoje.

Continue reading „“Silpnai ir primityviai veikusi Bernardo Kiuno šnipų komanda”“