berzinis_grybauskaite

Latvijos prezidentas Andris Berzinis, kalbėdamas per televiziją LNT, pareiškė, esą Antrojo pasaulinio karo laikų Latvijos legiono veteranai nusipelnė pagarbos, o ne pasmerkimo.

„Jie buvo įtraukti į Vokietijos fašistinį legioną Waffen SS. Jie kovėsi, kad apgintų Latviją. Latviai legione nebuvo nusikaltėliai“, – aiškino Latvijos prezidentas A. Berzinis. Jis teigė, kad užsienio kritika dėl kovo 16-osios veteranų eitynių yra nesuprantama, nepagrįsta.

Continue reading „Latvijos prezidentas užtarė buvusius latvių legionierius“

amazones_0

Estijoje iki šiol veikia unikali sukarinta organizacija, kurioje nėra nė vieno vyro. Organizacijoje tarnauja išskirtinai moterys.

Be to, ne bet kokios moterys, o būtent tos, kurios moka taikliai šaudyti, rengti diversijas, sprogdinti, muštis, suteikti pirmąją medicininę pagalbą… Toji estiška organizacija vadinasi “Naiskodukaitse”. Jei paklaustumėte, kodėl moterys mokosi kariauti, sulauktumėte netikėto atsakymo – ruošiasi atremti galimą rusų įsiveržimą. Apie sukarintą estų merginų organizaciją šiomis dienomis išsamiai rašo Kristijanas Benas dienraštyje “L’Espresso”.

Continue reading „Paskutiniosios amazonės iš “Naiskodukaitse”“