kremlius_1111

Birželio 26-ąją dieną Kaliningrado žvejybos uoste operatyvinis Vidaus reikalų ministerijos štabas atliko didelio masto antiteroristinius mokymus.

Pagal mokymų legendą ginkluoti radikalių religinių pažiūrų teroristai užgrobė laivą ir pateikė reikalavimų sąrašą, kuriame politinių reikalavimų nebuvo.

Siekiant minimizuoti galimus teroristinio akto padarinius, buvo nutarta surengti specialiąją operaciją, kuriai pasitelkti Federalinės saugumo tarnybos, Vidaus reikalų ministerijos, Federalinės apsaugos tarnybos, Ypatingųjų situacijų ministerijos ir Baltijos laivyno pakrantės padaliniai.

Šturmo metu, panaudojant specialios paskirties laivus ir sraigtasparnius, įkaitai išlaisvinti, o teroristai neutralizuoti.

Continue reading „Karinės žinios iš Rusijos: Kaliningrado žvejybos uoste – antiteroristiniai mokymai“

dnepropetrovske-sprogimai

Teroro aktai Dnepropetrovske nesusiję su politiniais įvykiais šalyje. Tai pareiškė Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) ir VRM atstovai. „Visa tai yra kriminalinio pobūdžio, praneša radijas „Majak“. O byla iškelta pagal straipsnį „teroro aktas“, nes nusikaltėlių veiksmai buvo skirti žmonėms įbauginti“, – paaiškino Ukrainos VRM.

Saugumo tarnyboje pridūrė, kad politikams nedera „kaitinti aistrų“. Priminsime, išvakarėse per keturis sprogimus Dnepropetrovske nukentėjo apie 30 žmonių. Daugelis iki šiol tebėra ligoninėse. Žuvusiųjų nėra. Saugumo tarnyba tiria šešias įvykių versijas. Tačiau pagarsinta buvo tik viena.

Continue reading „Ukrainos saugumo tarnyba: sprogimai Dnepropetrovske nesusiję su politika“

gru_estija_gru

Visuomeninė organizacija „Oficery Rossiji“, kuri anksčiau rėmė Visos Rusijos liaudies frontą, nusprendė sukurti valdžiai lojalią partiją. Išankstiniais duomenimis, ji vadinsis „Zaščitniki otečestva“. Balandžio 27 dieną organizuotas šios partijos steigiamasis susirinkimas.

Tikimasi, kad partija vienys apie 100 tūkst. žmonių, o pati organizacija „Oficery Rossiji“ turi apie 30 tūkst. šalininkų, kurie yra buvę Gynybos ir Vidaus reikalų ministerijų, Federalinės saugumo ir Užsienio žvalgybos tarnybų, Ypatingųjų situacijų ministerijos pareigūnai. Savo tikslų partija sieks remdama išrinktąjį prezidentą Vladimirą Putiną ir atsisakiusi kovos dėl valdžios.

Continue reading „Karinės žinios iš Rusijos: Kremliui palankūs jėgos struktūrų atstovai kuria partiją“

piketas_palanga

Lietuvai reikia skubiai įsteigti dar vieną ministeriją. Rusijoje ir kai kuriose kitose šalyse tai – Ypatingų situacijų ministerija. Tuo galutinai įsitikinau ne šiaip po kokio uragano Varėnos rajone ar skandalo su Baltarusijos opozicionieriais. Tuo mane įtikino Premjero tarnyba.

Jau ilgokai mane neramino pastebėjimas, kad Lietuvoje kilus kokiai nors ypatingai (netradicinei) situacijai susiduriame su viena bėda – “tarpinstitucinio bendradarbiabimo spraga”. Kartais ieškome kaltų iš karto, kartais savaitę teisinamės ir aiškinamės. O reikalai nejuda ir mirties taško. Kitaip tariant, kareivis miega, o tarnybos laikas skaičiuojamas. Arba dar sakoma: šuo loja (čia labai tinka apie žiniasklaidą), o karavanas eina (čia apie valdžią). Bet juk reikia, kad kažkas skubiai imtųsi veiksmų ir spręstų problemą. Tokia ir galėtų būti Ypatingųjų situacijų ministerija.

Continue reading „Lietuvai reikia dar vienos ministerijos. Skubiai!“