Kryžių kalnas žiemą. Vytauto Visocko nuotr.

Pirmadienį Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, kartu su prokurorais įvertinę surinktą medžiagą dėl Kryžių kalne galimai išniekintų kryžių, priėmė sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą.
 
Pagal pranešimą, ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl kapo ar kitos viešosios pagarbos vietos išniekinimo dėl rasinių, nacionalinių ar religinių motyvų. Už tokius veiksmus baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.
 
Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių apylinkės prokuratūros prokurorai.
Kryžių kalne. Slaptai.lt (Vytautas Visockas) nuotr.
 
Kaip ELTA jau pranešė, policija sekmadienį ėmėsi tikslinti informaciją dėl socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtų įrašų apie kinų elgesį ant Kryžių kalno Šiauliuose. Socialiniuose tinkluose paskelbtuose vaizdo įrašuose buvo matyti, kaip kiniškai kalbanti moteris tolyn numeta kryžius su užrašu „Parama Honkongui“ ir sako padariusi gerą darbą. Kitoje nuotraukoje matyti ant vieno lietuvių šeimai pastatyto kryžiaus užrašytas prakeiksmas protestuotojams Honkonge. Matomi ir kryžiai, kuriuose užtušuoti užrašai „Už paramą Honkongui“.
 
Honkonge protestai prasidėjo prieš daugiau nei šešis mėnesius, tai buvo atsakas į dabar jau atšauktą ekstradicijos į žemyninę Kiniją įstatymo projektą. Tačiau demonstracijos peraugo į platesnį prodemokratinį judėjimą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.31; 03:55

Honkongo policija. EPA – ELTA nuotr.
Honkongo administracijos vadovė Carrie Lam patvirtino, kad bus atsisakyta mėginimų prastumti nepopuliarų ekstradicijos įstatymo projektą, sukėlusį mieste masinius protestus. Antradienį prokiniškų pažiūrų politikė viešai pripažino, kad jis yra „negyvas“, praneša laikraštis „The South China Morning Post“.
 
Bet ji nepaaiškino, ar jos žodžiai reiškia, kad valdžia sutinka kartą ir visiems laikams atsisakyti šios iniciatyvos ir niekada nebegrįžti prie jos ateityje, ko reikalavo demosntrantai.
 
Kartu Carrie Lam pareiškė, jog jos administracija nelinkusi laikyti „masinėmis riaušėmis“ birželio 12 d. vykusių protesto akcijų, per kurias kilo įnirtingų susirėmimų su policija. Prieš tokį klasifikavimą stojo už demokratiją kovojantys aktyvistai, tvirtinantys, jog tai buvo „taikios protesto manifestacijos“.
Honkongo neramumai. EPA – ELTA nuotr.
Prieš mėnesį čia prasidejo masiniai protestai prieš vietos valdžios inicijuotą įstatymo projektą, kuris leistų išduoti iš Honkongo į žemyninę Kiniją teisminiam persekiojimui asmenis, įtariamus pažeidus KLR įstatymus.
 
Opozicijos šalininkai būgštauja, kad naujas įstatymas galėtų būti taikomas ne tik baudžiamųjų ir korupcijos bylų figūrantams, bet ir žmogaus teisių gynėjams.
 
Carrie Lam, kurios reitingas nukrito iki rekordiškai žemo lygio, jau du kartus viešai atsiprašė už krizę, pripažindama vyriausybės klaidas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.09; 10:04