Moldovoje tūkstančiai protestuotojų reikalavo pirmalaikių parlamento rinkimų. EPA-ELTA nuotr.

Tūkstančiai Moldovos gyventojų sekmadienį protestavo prie nacionalinio parlamento pastato sostinėje Kišiniove, reikalaudami Rusijos remiamos vyriausybės atsistatydinimo ir naujų parlamento rinkimų.
 
Moldovos naujai išrinkta provakarietiška prezidentė Maia Sandu paragino žmones protestuoti, kai dabartiniam prezidentui Igoriui Dodonui ištikimi įstatymų leidėjai praėjusią savaitę balsavo už tai, kad Moldovos informacijos ir saugumo tarnybos (šalies žvalgybos agentūros) kontrolė būtų perduota iš prezidento parlamentui.
 
M. Sandu sekmadienį kreipdamasi į protestuotojus sakė, kad „pirmalaikiai parlamento rinkimai yra neišvengiami, o trumpiausias kelias tai pasiekti – atsistatydinant vyriausybei.“
Maia Sandu. Igoris Dodonas. EPA-ELTA nuotr.
 
„Šiandienos protestas nėra susijęs su ideologiniais ar politiniais partijų skirtumais, tai greičiau piliečių, kuriems įkyrėjo korupcija ir kurie nori geresnio gyvenimo, protestas“, – teigė išrinktoji prezidentė M. Sandu, kuri pasisako už glaudžius santykius su Europos Sąjunga (ES).
 
M. Sandu prezidentės pareigas perims gruodžio 24 d. Lapkričio viduryje vykusiuose prezidento rinkimuose M. Sandu įveikė I. Dodoną, kurį atvirai parėmė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.07; 12:00
moteris_tyrinetoja

Nuo 2013-ųjų metų sausio 1-osios dienos įsigaliojus Kriminalinės žvalgybos įstatymui Generalinė prokuratūra peržiūrėjo ir atitinkamai pakoregavo poįstatyminius teisės aktus, reglamentuojančius žmogaus teisės į privataus gyvenimo neliečiamybę užtikrinimą nuostatas, suderino jas su naujojo įstatymo reikalavimais.

Pažymėtina, kad Kriminalinės žvalgybos metu negali būti pažeistos žmogaus teisės ir laisvės. Atskiri šių teisių ir laisvių ribojimai yra laikini ir gali būti taikomi tik įstatymų nustatyta tvarka, siekiant apginti kito asmens teises ir laisves, nuosavybę, visuomenės ir valstybės saugumą.

Continue reading „Įgyvendintos Kriminalinės žvalgybos įstatymo nuostatos“

stebejimo_kamera_0

“Slaptieji takai” sulaukė mįslingo skambučio. Skambinta iš telefono – automato gatvėje, kad nebūtų, matyt, įmanoma nustatyti skambinusiojo kontaktų. Su nedideliu akcentu lietuviškai kalbėjęs vyriškis paprašė susitikti ne itin triukšmingoje Vilniaus vietoje. Greičiausiai – kavinėje. Skambinęs vyriškis tvirtino turįs mus dominančios informacijos. Kokios – nepasakė. Tik trumpai pabrėžė, kad informacija  – verta dėmesio. Sutartą dieną ir sutartą valandą atvykau į nurodytą kavinę. Tačiau užsisakęs kavos netrukus sulaukiau to paties žmogaus skambučio. Jis ir vėl skambino iš telefono – automato gatvėje. Šį sykį prašė po pusvalandžio atvykti į kitą netoliesę esančią užeigą. Tvirtino, jog kitaip pasielgti negalįs. Susitikimo vietą neva būtina pakeisti. Paskui susitikimo vietą dar sykį pakeitė.

Continue reading „Mįslingas susitikimas su kriminalinio pasaulio atstovu“