Įgyvendintos Kriminalinės žvalgybos įstatymo nuostatos


Nuo 2013-ųjų metų sausio 1-osios dienos įsigaliojus Kriminalinės žvalgybos įstatymui Generalinė prokuratūra peržiūrėjo ir atitinkamai pakoregavo poįstatyminius teisės aktus, reglamentuojančius žmogaus teisės į privataus gyvenimo neliečiamybę užtikrinimą nuostatas, suderino jas su naujojo įstatymo reikalavimais.

Pažymėtina, kad Kriminalinės žvalgybos metu negali būti pažeistos žmogaus teisės ir laisvės. Atskiri šių teisių ir laisvių ribojimai yra laikini ir gali būti taikomi tik įstatymų nustatyta tvarka, siekiant apginti kito asmens teises ir laisves, nuosavybę, visuomenės ir valstybės saugumą.

Asmuo, manantis, kad kriminalinės žvalgybos subjektų veiksmai pažeidė jo teises ir laisves, turi teisę apskųsti šiuos veiksmus kriminalinės žvalgybos pagrindinės institucijos vadovui ir prokurorui, o nesutikdamas su prokuroro sprendimu gali paduoti skundą teismui.

Siekiant užtikrinti deramą žmogaus teisių šioje srityje apsaugą, Generalinėje prokuratūroje patvirtinti naujos redakcijos Slaptų kriminalinės žvalgybos veiksmų koordinavimo ir kontrolės nuostatai.

Nuo šių metų pradžios įsigaliojęs Kriminalinės žvalgybos įstatymas pakeitė iki tol galiojusį Operatyvinės veiklos įstatymą.

Informacijos šaltinis – Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyrius.

2013.01.10

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *