Šnipė, kuri surado Osamos bin Ladeno slėptuvę, dabar rizikuoja netekti darbo


CŽV gali atleisti iš darbo režisieriaus Bigelou filmo apie Osamos bin Ladeno likvidavimą konsultantę, rašo “La Stampa”. „Didelę dalį savo karjeros ji ieškojo Osamos bin Ladeno pėdsakų. Ji buvo viena iš tų, kas sučiupo ir likvidavo Al Kajedos įkūrėją.

Bet jos žvaigždė išblėso išsyk po to, kai misija buvo įvykdyta. To keisto nedėkingumo auka – CŽV agentė, tapusi filmo „Taikinys numeris vienas“, pasakojančio apie dešimtmetį trukusią bin Ladeno medžioklę, herojės prototipu, – rašo Frančesko Semprini.

„Jos kodinis vardas – Maja, bet tik kine, realios CŽV agentės vardas lieka įslaptintas. Ji – mūsų laikų didvyrė, taip buvo iki labiausiai ieškomo planetoje nusikaltėlio pašalinimo. Paskui ji pateko į nemalonę. Maja, mes ją taip ir vadinsime, atėjo dirbti į Lenglį truputį prieš rugsėjo 11-osios teroro aktą ir ilgai vaidino „suvedinėtojos“ vaidmenį: ji palaikė kontaktus su informatoriais ir apibrėždavo taikinius nepilotuojamoms atakoms. Ir ji, kaip ir nedaugelis kitų, dėjo viltis į sekamus kurjerius, kurie galų gale ir nuvedė prie Osamos namo Pakistane, Abbottabade. Vienas iš CŽV veteranų sako, kad Holivudo dėmesys Majai, matyt, ir sužadino jos viršininkams pavydą“, – rašo straipsnio autorius.

„Po to, kai Kongresas pareikalavo atlikti tyrimą, kad suprastų, ar buvo atskleista slapta informacija filmuojant „Taikinį numeris vienas“, Lenglyje, atrodo, ėmė dominuoti ne būgštavimai dėl nacionalinio saugumo, o pavydas. Taip, Maja suvaidino tam tikrą vaidmenį formuojant tą situaciją, – pripažįsta korespondentas. – Po to, kai buvo apdovanota medaliu už nuopelnus žvalgybai, ji išsiuntinėjo elektroninius laiškus kitiems apdovanotiesiems, ir rašė, kad tik ji verta apdovanojimo, o visi kiti tik kaišiojo jai pagalius į ratus“.

„Pernai Majai nebuvo suteiktas paaukštinimas, nors ji praėjo kvalifikacinius testus. Dar daugiau, prieš ją buvo pradėtas vidinis tyrimas siekiant išsiaiškinti, ar ji kalta dėl slaptos informacijos paskleidimo. Majos advokatas įsitikinęs, kad kalbama apie tikrą engimą ir dirbtinius sunkumus agentės 007 karjerai“, – rašo korespondentas.

Šaltinis: „La Stampa”

2012.12.17

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *