30 proc. turgaviečių prekeivių veiklos neatnaujins


Nuo kito pirmadienio leidžiant veiklą atnaujinti likusiems turgaviečių prekeiviams, smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė prognozuoja, kad veiklos gali neatnaujinti 30 proc. prekeivių.
 
„Pirmiausia niekaip nesuprantu, kodėl gegužės 3 diena pasirinkta, nes jokio argumento nebuvo. Kiek jų atsidarys – mes pamatysime, bet mano pesimistiniu skaičiavimu, manau, kad neatsidarys maždaug 30 procentų prekeivių, kurie turėtų atsidaryti ir kurie buvo sukūrę savo įmones, turėjo savo verslus”, – žurnalistams pirmadienį sakė D. Matukienė.
 
Pasak jos, turgaviečių prekeiviai yra įsiskolinę turgaviečių administracijai už nuomą, kitus dalykus ir jei neturės atitinkamų apyvartų, įsiskolinimai tik dar labiau didės.
 
„Verslas turi skaičiuoti, kaip jam geriau daryti. Bus visokių, bus tokių, kurie bankrutuos, bus tokių, kurie nueis į „šešėlį”, tokių, kurie nueis į Užimtumo tarnybą”, – sakė D. Matukienė.
 
Turgaviečių ir prekyviečių asociacijos vadovas Vytenis Butkevičius antrino, kad nemažai prekeivių keis veiklos sritį ir į prekybą negrįš.
„Antras karantinas tęsiasi penkis mėnesius, mes neturime gavę subsidijos nuomos kompensavimui. Daug kam tai yra nepakeliama ir ne visi turi pinigų rezervą tokioms negandoms ištverti. Mūsų prašymas Vyriausybei buvo grąžinti dalinį nuomos kompensavimą, kuris padengtų pastoviuosius kaštus”, – sakė V. Butkevičius.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.27; 00:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.