{sigplus}fotoreportazai/pietus{/sigplus}
{Jeigu norite pamatyti visas nuotraukas, spauskite bet kurią iš šių trijų}
Šių metų rugsėjo ir spalio mėnesių savaitgaliais Berisso mieste vyko „Imigrantų šventės”. Į šventes susirinko daugiau nei 90 tūkstančių žmonių iš visos Argentinos. Lietuvių Draugija „Nemunas” surengė didelę parodą, kurioje pristatė Lietuvos kultūrą, tradicijas, patiekalus.
Argentinos mieste Berisse veikia didelė lietuvių bendruomenė. Iki I-ojo pasaulinio karo čia buvo viena didžiausių Argentinos lietuvių kolonijų, į kurią atvyko apie 3000 lietuvių.
Reikia pabrežti, kad Berisso miestas oficialiai pripažintas ir paskelbtas Buenos Aires provincijos „Imigrantų sostine”. Lietuviu Draugija „Nemunas” yra „Imigrantų sąjungos organizacijos” narys ir jau 36-tus metus, kiekvienais metais, organizuoja „Imigrantų Šventę”. Dabar šią organizaciją sudaro dvidešimt imigrantų bendruomenių.
Šventės metu koncertavo garbės svečiai iš Lietuvos, pirmą kartą Imigrantu šventės istorijoje: senjorų šokių ansamblis „Miestelėnai” iš Panevėžio miesto (Lietuva), jis yra labai žinomas šokių ansamblis.
Irgi koncertavo lietuvių vaikų šokių grupė „Skaidra”, lietuvių jaunimo šokėjų grupė „Nemunas”, kurie labai gražiai sušoko penkiems tūkstančiams žiūrovų.
Lietuvių Draugija „Nemunas” pakvietė koncertuoti ansamblius „Mindaugas” ir „Dobilas”, „Žiburinis” ir „Gintaras” iš Susivienijimo lietuvių Argentinoje draugijos.
Lietuvių jaunimo tautinių šokių ansamblis „Nemunas” scenoje koncertavo kartu su ansambliu „Miestelėnai”. Draugija „Nemunas” specialiai pakvietė „Miestelėnus” koncertuoti kartu visą valandą tūkstančiams žiūrovų, kurie plojo nesustodami. Scenoje vienu metu sukosi šešiolika ansambliečių porų.
Svarbu pamineti, kad 2012 m. gruodžio 1 d. garsiai Panevėžio miesto choreografei, vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblio ,,Grandinėlė“ ir senjorų šokių ansamblio „Miestelėnai” meno vadovei Zitai Rimkuvienei buvo įteiktas Pasaulio folkloro Oskaras. Šį apdovanojimą už liaudiško šokio puoselėjimą ir jo sklaidą panevėžietei skyrė Tarptautinė folkloro asociacijų sąjunga. Pasaulio folkloro Oskaras buvo iškilmingai įteiktas šiemet Europos kultūros sostine tituluotame Portugalijos Gimarainso mieste.
Senjorų šokių ansamblio „Miestelėnai”, 2013 m. spalio mėn. 12 dieną koncertavusiam Berisso mieste, Savivaldybės meras paskelbė ansamblį kaip „Municipalinis paveldas”, visiems ansamblio dalyviams suteikti „Garbės svečio“ vardai.
Mūsų, lietuvių draugija, šventės metu pristatė lietuviškus patiekalus, tokius kaip kugelis, keptą kiaulieną su kopūstais ir krienais, keptą kiaulieną su grybų padažu. Patiekalus mielai pirko šventės dalyviai ir svečiai, kurie visiems labai patiko. Dar pristatė ir pardavinėjo alų „Kaunas”, kurį gamina lietuvių imigrantų anūkas iš Mar del Platos miesto. Šis alus irgi labai patiko svečiams, nes pasirodė labai skanus. Ir dar buvo „Baltic Porter” stiliaus alaus.
Paskutinę šventės dieną surengtas paradas, kuriame dalyvavo daugiau nei devyniasdešimt bendruomenės narių, visi buvo pasipuošę tautiniais rūbais. Jie žygiavo pagrindiniu Berisso miesto prospektu Avenida Montevideo šokdami pagal lietuvišką muziką. Per 100 lietuvių bendruomenės narių su tautiniais rūbais sušoko 10 šokių "Gumbinė" ir dar lietuviškus šokius, kur tūkstančiai žmonių paplojo. Dar „Nemunas” pristatė Gedimo pilies bokšto repliką ir dar iš jo iškrido balioniai su Lietuvos veliavos spalvomis į dangų.
Mūsų bendruomenę šventėje atstovavo lietuvių vaikų bendruomenės karalienė Amparo Cabrera Dulkė Bukutė ir Buenos Aires Provincijos lietuvių kolonijos karalienė Eunice Linkevicius (Linkeviciūtė).
Šventės teisėjų komisija iš visų XXXVI-isios Provincijų Inmigrantų Šventės dalyvių išrinko šventės karalienę, šis titulas atiteko Lenkijos atstovei.
Per šventę buvo pavaizduota, kaip imigrantai į Argentiną atplaukė laivu. Toje ceremonijoje dalyvavo lietuvių bendruomenės nariai, apsirengę to laikmečio rūbais.
Vyko futbolo ir tinklinio turnyras.
Lietuvių Draugijos „Nemunas“ veikla
Lietuvių Draugijos „Nemunas“ patalpose kiekvieną savaitę vyksta lietuvių kalbos kursai, kuriuos veda buvę Vasario 16- osios gimnazijos (Vokietija) mokiniai ir buvę Vilniaus Universiteto studentai. Šie mokiniai ir studentai gavo stipendiją, todėl galėjo išmokti lietuvių kalbą, papročius. Kiekvieną savaitę vyksta lietuvių tautinių šokių ansamblių repeticijos: Vaikų šokių ansamblio „Skaidra”, jaunimo šokių ansamblio „Nemunas”, senjorų šokių ansamblio „Griaustinis” bei veteranų šokių ansamblio „Pipiras”. Iš viso dalyvauja apie 90 šokėjų. Taip pat švenčiame Vasario 16- osios ir Kovo 11- osios minėjimus prie mūsų lietuviško paminklo „Rūpintojėlis”.
Juan Ignacio Fourment Kalvelis yra “Ecos de Lituania” vedėjas.
2013.11.06