Paslaptingą kroatų branduolinį investorių Suomija įtaria ryšiais su Rusija


„Suomija reikalauja suteikti papildomų duomenų apie paslaptingą kroatų kompaniją, kuri ketina investuoti 150 mln. eurų į 6 milijardų eurų vertės atominės elektrinės statybas, po to, kai Suomijos žiniasklaida išreiškė įtarianti, kad ji susijusi su Rusija“, – praneša Newsweek.

„Kai antradienį kroatų kompanija Migrit Solarna Energija paskelbė, kad investavo į elektrinę 150 mln. eurų, įsigydama 9 proc. objekto ir taip įveikdama reikalavimų slenkstį, jėgainės statyba buvo pristabdyta, nes nebuvo įvykdytas reikalavimas, kad 60 procentų projekto akcininkų būtų Europos kompanijos“.

34 proc. projektu užsiimančio konsorciumo priklauso Rusijos valstybinei atominei agentūrai Rusatom. Ir ji turėjo pristatyti jėgainei reaktorių.

„Kroatų kompanija pareiškė, kad investicijos į elektrinę, kuri turėjo būti pastatyta Suomijoje, Chanchikivyje, buvo sankcionuotos „Suomijos valdžios“. Suomijos vyriausybė paneigė tą pareiškimą ir pareikalavo Migrit vadovybės iki savaitės pabaigos suteikti smulkesnės informacijos apie kompaniją“, – praneša Newsweek, remdamasi Suomijos naujienų tarnyba Yle.

To dingstis – suomių žiniasklaidos pagarsintas įtarimas, kad kompanija susijusi su Rusija, o taip pat informacija, kad jos metinės pajamos tėra 200 mln. eurų.

„Suomijos laikraštis Aamulehti pareiškė, kad rado kompanijos štabo būstinę gyvenamajame kvartale Zagrebe, ir sprendžia klausimą, kaip Migrit pavyko surinkti 150 mln. eurų, jei tokios menkos jos pajamos. 150 mln. eurų kaina, nustatyta už 9 proc. projekto, kurio vertė apie 6 mlrd. eurų, irgi įtartinai maža.

Kroatijos dienraštis Poslovni Dnevnik 2012 metais pranešė, kad kompaniją Migrit įsteigė Rusijos piliečiai ir jos direktorius yra rusas Michailas Žukovas. Kroatijos Orachovicos miesto oficialaus portalo ataskaita patvirtina laikraščio duomenis“, – sakoma publikacijoje.

Leidinio Kommersant duomenimis, Rosatom anksčiau pritraukdavo investorių iš Europos tam, kad įveiktų reikalavimų slenkstį, pavyzdžiui, kai 2010 metais buvo ketinama statyti atominę elektrinę Bulgarijos šiaurėje.

Nei Migrit, nei Rosatom neatsakė į žiniasklaidos prašymus pakomentuoti situaciją.

Informacijos šaltinis: Newsweek.

2015.08.19

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *