Honkonge protestuotojų ir policijos susidūrimas dėl Kinijos prekybininkų


Šeštadienį Honkonge vėl susirėmė protestuotojai ir policija. Tūkstančiai žmonių susirinko į netoli Kinijos sienos esantį Šeung Šujaus miestą protestuoti prieš prekybininkų iš žemyninės Kinijos veiklą.
 
Šeung Šujuje žemyninės dalies prekeiviai yra pamėgę vaistines ir kosmetikos parduotuves – Honkonge, kur nėra pardavimo mokesčio, jie prisiperka įvairių gėrybių ir paskui parduoda jas žemyninėje dalyje už sienos.
 
Protestas prasidėjo taikiai, bet peraugo į peštynes, policija naudojo ašarines dujas, o protestuotojai į policiją mėtė skėčius ir šalmus.
 
Protestai prieš ekstradicijos įstatymą daugiausiai buvo rengiami centriniame verslo rajone, bet pastaruoju metu protestuotojai ėmė ieškoti ir kitų vietų – aktyvistai, siekdami išplėsti paramą protestuotojams, ėmė ryškinti ir vidaus politikos problemas.
 
Šeung Šujaus mieste protestuotojai reikalavo, kad kinų prekybininkai grįžtų namo ir netrukdytų honkongiečiams.
 
Per protestuotojų žygį dauguma parduotuvių buvo uždarytos.
 
Žemyninės Kinijos prekeiviai jau ilgai yra miesto gyventojams pyktį keliantis šaltinis – honkongiečiai teigia esą kinų prekeiviai pakėlė infliacijos lygį, lėmė smarkiai padidėjusias nekilnojamojo turto kainas, vengė mokesčių ir naikino miesto tapatybę.
 
„Mūsų mylimas miestas pavirto chaosu“, – sakė penkiasdešimtmetis Ryanas Lai‘ius, Šeung Šujaus gyventojas. Šalia sienos esančiame Šeung Šujaus mieste taip vadinami „lygiagretūs prekybininkai“ be muito perka daug prekių, kurias vėliau veža į žemyninę Kiniją ir ten parduoda brangiau.
 
„Nenorime stabdyti keliavimo ir pirkimo, bet prašome, kad darytumėte tai tvarkingai ir legaliai“, – sakė R. Lai‘us. Jis teigė, kad ekstradicijos įstatymas buvo visko viršūnė, ženklas, paskatinęs prabilti ir apie prekybininkų problemą. „Mes norime atgauti savo Šeung Šujų“.
 
Protestuotojai nuo ašarinių dujų akis valėsi vandeniu, vienam demonstrantui buvo prakirsta galva, teigė AFP reporteris.
 
Pastarosiomis savaitėmis dėl ekstradicijos įstatymo vykę protestai buvo didžiausi per tris dešimtmečius. Įstatymo projektą pasiūlė regiono vadovė Carrie Lam. Protestuotojai pradžioje reikalavo visiškai atsisakyti projekto, paskui protestas dėl įstatymo peraugo ir į gilesnę vyriausybės kritiką.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.14; 10:01
print