A. Anušauskas – apie „Ramšteino formato“ susitikimą


Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Trečiadienį vykusiame „Ramšteino formato“ susitikime dalyvavęs krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas akcentavo, kad būtina teikti visą įmanomą paramą agresorės niokojamai Ukrainai ir pranešė, kad Lietuva jau yra paruošusi šaliai naujus karinės paramos paketus bei yra pasirengusi prisidėti apmokant Ukrainos karius, teigiama pranešime žiniasklaidai.
 
„Šiuo metu, kai kalbamės, ukrainiečiai tęsia nuožmią kovą Bakhmute, Avdiivkoje, Maryinkoje ir kitose vietose, kad apgintų savo teisę būti nepriklausomiems. Ukrainos tauta demonstruoja nepaprastą ištvermę ir pajėgumą mūšio lauke. Tačiau agresorius dar nenugalėtas. Todėl turime dar labiau koncentruotis į ukrainiečių rėmimą. Jei norime taikos Europoje, turime dar daugiau investuoti į gynybą. Tiek į Ukrainos, tiek į savo pačių. Kito kelio nėra“, – vaizdo konferencijos metu kreipdamasis į sąjungininkus sakė krašto apsaugos ministras A. Anušauskas.
 
Susitikime Lietuvos krašto apsaugos ministras pranešė apie naujos karinės paramos Ukrainai paketus – Ukrainai bus perduota 155 mm amunicijos, taip pat visureigių ir sausų davinių. Be to, papildomai ruošiamasi skirti 3 mln. eurų į Jungtinės Karalystė administruojamą tarptautinį fondą sunkiosios ginkluotės pirkimams bei 1 mln. eurų į NATO CAP Patikos fondą (angl. Comprehensive assitance Package) ne letalinei paramai. Iš viso Lietuvos suteiktos karinės paramos Ukrainai vertė greitai sudarys 454 mln. eurų.
 
Dar viena Lietuvos teikiamos paramos Ukrainai forma – karių mokymai, kurių metu per 2023 m. planuojama parengti 1 600 Ukrainos karių, 40 Lietuvos instruktorių prisidės prie ES paramos Ukrainai misijos (angl. EUMAM) mokymų Vokietijoje. Nuo metų pradžios Lietuvos instruktoriai jau apmokė 250 Ukrainos karių.
 
Be kita ko, šiemet planuojama priimti iki 400 asmenų gydymui ir iki 1200 asmenų reabilitacijai įvairiose Lietuvos gydymo įstaigose. Medicinos ir reabilitacijos Ukrainos kariams teikiamos koordinuojantis su ES ir NATO. Lietuvoje gydėsi 136 sužeistų asmenų, o 151 sužeistajam teiktos reabilitacijos paslaugos, rašoma pranešime.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.03.16; 06:31
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *