A. Anušauskas reagavo į R. Bauerio teiginius


Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sureagavo į NATO Karinio komiteto pirmininko, admirolo Roberto Bauerio teiginius, kad Aljanso ambicijos dėl Baltijos šalių gynybos turėtų būti tokios pačios, kaip ir dėl bet kurios kitos Aljanso valstybės.
 
Admirolas Lietuvos žurnalistams ketvirtadienį taip pat teigė, kad sutelkdamos visą dėmesį į rytinį NATO flangą, sąjungininkės negebės atliepti kitų Aljansui kylančių grėsmių.
 
Komentuodamas šias nuostatas krašto apsaugos ministras pažymi sutinkąs su pozicija, kad grėsmės egzistuoja tiek rytiniame, tiek pietiniame ar šiauriniame Aljanso sparnuose. Tačiau, akcentuoja jis, būtina suvokti, kad būtent rytinis Aljanso sparnas turi tiesioginę sieną su agresore Rusija.
 
„Mes matome, kad Rusija destabilizuoja situaciją įvairiose regionuose. Visgi būkime teisingi. Tiesioginės sausumos sienos su Rusija yra būtent rytiniame flange, pradedant nuo Lenkijos ir Lietuvos ir baigiant Suomija. Taigi visos kitos grėsmės yra svarbios, tačiau rytinis NATO flangas turi būti gerokai stipresnis ir dėmesys jam turi būti toks pat didelis kaip ir dabar“, – LRT radijui sakė A. Anušauskas.
 
„NATO yra šalių aljansas. Be abejonės, valstybių pozicijos yra svarbiausios. Kiekviena valstybė, kad ir pati mažiausia NATO narė, formuluoja savo pozicijas. Į jas pirmiausiai atsižvelgiama. Karinio komiteto pirmininkas ir kiti pareigūnai, be abejo, atspindi tam tikras pozicijas. Ir, aš manau, kad šiuo atveju, matyt, norėta pasakyti, kad dėmesys turėtų būti ir pietiniam flangui, ne tik rytiniam flangui. Mano galva, ten kur mes turime sausumo sienas su Rusija, tas dėmesys dabartinėje situacijoje turi būti didesnis“ – teigė ministras.
 
Kaip ELTA rašė anksčiau, interviu Lietuvos žurnalistams metu R. Baueris pažymėjo, kad Rusijos grėsmė egzistuoja ne tik Baltijos regione. Pasak jo, Kremliaus vaidmuo yra globalus ir pasireiškia įvairiose saugumo srityse. Todėl, tęsė jis, valstybėms narėms, diskutuojant dėl naujų regioninės gynybos planų, svarbu ne tik žvelgti į platesnį kontekstą, bet ir išlikti lankstiems. Antraip, akcentuoja R. Baueris, reaguoti į skirtingo pobūdžio pavojus gali būti itin sunku.
 
„Grėsmės yra ne tik rytiniame flange. Taip pat egzistuoja grėsmės šiaurėje, vakaruose ir pietuose. Šiuo metu, dėl Rusijos atakos prieš Ukrainą, pagrindinį dėmesį esame sutelkę į rytinį flangą. Tačiau Rusija iš esmės yra visur – kosmose, kibernetinėje srityje, Arkties, Atlanto vandenynuose, Viduržemio jūroje, Afrikoje. Rusija yra ne tik ties rytiniu flangu“, – Lietuvos žurnalistams NATO centrinėje būstinėje teigė R. Baueris.
 
„Jeigu viską supaprastiname ir susitelkiame rytiniame flange – tuomet būsime nepajėgus atliepti to, kas vyksta pietuose ar šiaurėje, vakaruose. Turime būti lankstūs“, – pažymėjo jis.
 
Pasak admirolo, NATO pajėgų lankstumas yra svarbus faktorius, kalbant apie šalių gebėjimą atremti skirtingo pobūdžio grėsmes. R. Baueris pabrėžė, kad būtent Aljanso reakcija į Maskvos agresiją prieš Ukrainą – sprendimai stiprinti sąjungininkų buvimą Baltijos regione ir kitose rytų sparno valstybėse – yra paslankios NATO laikysenos įrodymas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.04.22; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *