A. Anušauskas: visokeriopai remsime Ukrainos kariuomenę


JAV inicijuotas pasitarimas Ramšteine, Vokietijoje. KAM nuotr.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas antradienį dalyvavo JAV inicijuotame pasitarime Vokietijoje esančioje JAV karinėje bazėje Ramšteine. Į Vokietiją pakviesti gynybos ministrai ir aukšto rango kariuomenių atstovai aptarė Ukrainos karinių pajėgumų stiprinimą ir ilgalaikius šalies saugumo poreikius.
 
JAV gynybos sekretorius Lloydas J. Austinas į Vokietiją pakvietė gynybos ministrus ir aukšto rango kariuomenių atstovus iš 40 sąjungininkių šalių, tiek NATO, tiek kitų su JAV artimai bendradarbiaujančių valstybių, tokių kaip Australija ar Japonija. Buvo aptarta, kaip geriausia stiprinti Rusijos agresiją patiriančios Ukrainos karinius pajėgumus šiuo metu, taip pat – karui pasibaigus.
 
„Sunku tikėtis greitos šio karo pabaigos, todėl esame pasiryžę visokeriopai prisidėti prie ilgalaikio Ukrainos ginkluotųjų pajėgų stiprinimo. Kartu turime parengti Ukrainos karinio atstatymo programą, užtikrinti perginklavimą ir efektyviai atliepti pagrindinius šalies poreikius“, – sakė krašto apsaugos ministras A. Anušauskas.
 
Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas ir krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. KAM nuotr.

Pasak A. Anušausko, Lietuva iš savo sandėlių atiduoda Ukrainai viską, ką gali.
 
„Lietuva pirmąją paramą ginkluote suteikė dar prieš karo pradžią – perdavėme „Stinger“ sistemas ir iki karo spėjome apmokyti jomis naudotis. Prasidėjus karui, Ukrainą Lietuvos karinė parama pasiekė jau trečiąją dieną. Šiuo metu Lietuvos karinė parama siekia 100 mln. eurų“, – teigia ministras.
 
A. Anušauskas akcentavo, kad Lietuva ne tik tiekia Ukrainai karinę paramą, bet nuo 2017-ųjų iki pat karo pradžios vykdė ir karinę mokymo misiją Ukrainoje, kuri faktiškai jau atnaujinta nauja forma – Ukrainos kariai Lietuvoje mokomi naudotis vakarietiška ginkluote. Ministras pakvietė prie šių mokymų prisijungti ir sąjungininkų instruktorius.
 
Susitikimo metu, kaip pažymima Krašto apsaugos ministerijos pranešime, taip pat buvo aptariami pastarieji okupacinės Rusijos kariuomenės puolamieji veiksmai Ukrainos rytuose. Anot A. Anušausko, Rusijos grėsmė ir priešiškumas Europos saugumui ir ypač Baltijos regionui toliau išliks didelis ir ilgalaikis. Ministras bendraudamas su sąjungininkais pabrėžė, kad būtent dėl to Lietuvoje reikšmingai didinamas gynybos biudžetas ir gynybiniai pajėgumai, o iš NATO reikalaujama rytinio Aljanso pakraščio sustiprinimo.
 
Valentina Gudienė (ELTA)
 
2022.04.27; 07:12
print