A. Navalnas jau 15-ą kartą perkeltas į vienutę


Aleksejus Navalnas. EPA-ELTA nuotr.

Maskva, gegužės 11 d. (dpa-ELTA). Kalinamas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas, jo pačio duomenimis, jau 15-ą kartą yra įkištas į ankštą vienutę. „Vakar aštuntą valandą vakaro buvau paleistas iš baudžiamojo izoliatoriaus. Šiandien 9.30 val. ryto aš vėl čia“, – ketvirtadienį per savo komandą tviteryje pareiškė A. Navalnas.
 
Jis esą 2×3 m dydžio patalpoje, kur sąlygos itin sunkios, jau praleido 165 dienas. Čia sėdintys kaliniai negali papildomai nusipirkti maisto ar būti lankomi artimųjų.
 
46-erių A. Navalno bendražygiai jau kurį laiką praneša apie smarkiai pablogėjusią jo sveikatos būklę. Jie, be to, yra įsitikinę, kad priežastys, kodėl opozicionierius nuo praėjusios vasaros vis yra perkeliamas į vienutę, tėra pretekstas psichologiškai jį kankinti ir palaužti jo valią.
 
Ir Jungtinių Tautų specialioji pranešėja kankinimo ir kitokio žiauraus, nežmoniško ar žeminančio elgesio klausimais Alice Jill Edwards nuolatinę izoliaciją pavadino savotišku kankinimu. „Esu sunerimusi dėl blogėjančios pono Navalno sveikatos būklės ir akivaizdaus patenkinamos diagnozės ir medicininio gydymo trūkumo“, – sakė ji.
 
A. Navalnas jau daugiau kaip dvejus metus kali griežtomis sąlygomis pagarsėjusioje kolonijoje maždaug už 260 km į šiaurės rytus nuo Maskvos. Jis nuteistas dėl tariamo sukčiavimo. Užsienyje Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikas laikomas politiniu kaliniu.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2023.05.12; 06:03
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *