A. Rimkūnas: „Siekiame tolesnio bendradarbiavimo su Londono Sičiu”


Finansų viceministras Algimantas Rimkūnas su specialiu Londono Sičio atstovu ryšiams su Europos Sąjungos šalimis Jeremy Browne šiandien aptarė tolesnio Lietuvos ir Londono Sičio bendradarbiavimo galimybes.

Susitikime taip pat dalyvavo Jungtinės Karalystės nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvoje Claire Lawrence.

„Džiaugiamės rezultatyviu bendradarbiavimu su Londono Sičiu, aptarėme prioritetines sritis, kuriose bus įgyvendinami konkretūs nauji projektai, pristatėme Lietuvos požiūrį į svarbias iniciatyvas, kuriomis kapitalo rinkos skatinamos prisidėti prie ekonomikos augimo, darbo vietų kūrimo visoje Europoje. Bendradarbiavimas su vienu svarbiausių pasaulio finansų centru Lietuvai svarbus ir pristatant mūsų šalį investuotojams, ir dalinantis žiniomis apie naujų finansinių priemonių kūrimą bei jų reglamentavimą“, – sakė A. Rimkūnas.

Finansų viceministras ir Londono Sičio atstovas aptarė klausimus, susijusius su pasirengimu šių metų gegužę Finansų ministerijos kartu su Lietuvos finansų rinkų institutu organizuojamai tarptautinei finansų rinkų konferencijai, kurioje dalyvaus ir Londono Sičio verslo atstovai. Praėjusių metų rugsėjį Finansų ministerija ir Londono Sitis Vilniuje surengė bendrą konferenciją „Kapitalo sąjungos kūrimas: iššūkiai ir galimybės verslui“.

A. Rimkūnas ir J. Browne taip pat diskutavo apie finansų priemones, kurios skatintų kapitalo rinkų dalyvius daugiau prisidėti prie verslo (ypač mažų ir vidutinių  įmonių),  ir infrastruktūros projektų finansavimo. Susitikime taip pat buvo aptartos Europos Sąjungos, Jungtinės Karalystės ir Lietuvos ekonomikos ir finansų aktualijos, Kapitalo rinkų sąjungos kūrimo klausimai, Europos Komisijos iniciatyvos finansų rinkų srityje.

Londono Sitis yra vienas svarbiausių pasaulio finansų centrų, jame dirba apie 340 tūkstančių žmonių, dauguma – bankuose arba draudimo kompanijose. Londono Sityje būstines turi Londono birža, daugiau kaip 500 bankų, draudimo įmonių ir investicinių fondų. Londono Sityje dirba ir nemažai lietuvių, kurie 2006 metais įkūrė savo klubą.

Informacijos šaltinis – Finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyrius.

Nuotraukoje: Finansų viceministras Algimantas Rimkūnas (kairėje) ir Londono Sičio atstovas Džeremis Braunas (Jeremy Browne).

2016.02.13; 18:44

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *