Akibrokštas: šventėje „Mes už šeimą!” – LGTB „Vaivorykštės dienų 2018“ autobuso sutiktuvės


Eisenoje „MES už šeimą“ žygiavo šeimos iš visos Lietuvos. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Akibrokštas – taip Daugiavaikių šeimų asociacijos MES vadovė, šeimų šventės organizatorė Jurgita Pocienė pavadino Lietuvos gėjų lygos (LGL) „Vaivorykštės dienų 2018“ autobuso sutiktuves, skelbtas tuo pačiu metu ir toje pačioje vietoje, kaip šeštadienį organizuota šeimų eisena „MES už šeimą!”

Kaip Eltai sakė J. Pocienė, numatytu metu prie Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos LGBT akcijos kviesti žmonės nepasirodė. „Dabar net ir pasigedau. Matyt, sukėlė sumaištį, pasireklamavo ir tiek“, – sakė šeimų šventės organizatorė.

Apie Nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL „Vaivorykštės dienų“ kvietimą gegužės 19 dieną 12 valandą pasitikti „Vaivorykštės autobuso“ keleivius prie Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos šeimų šventės organizatorė sužinojo eisenos „MES už šeimą!“ išvakarėse.

„Aš manau, tai dėmesio stokos sindromas, – kai niekas nekreipia dėmesio, bandoma kelti konfliktą, bandyti kiršinti, kad čia mes labai piktintumėmės. Bet mes nepykstam. Pasisakom už šeimą, nesame prieš nieką. Tiesiog Šeimos dieną džiaugiamės, kad Lietuvoje yra daug žmonių, kurie gyvendami santarvėje gražiai augina vaikus. Tai – Lietuvos turtas, Lietuvos ateitis“, – sakė J. Pocienė.

Kviesdama pasitikti šeštadienį į gatves išriedėsiantį LGL „Vaivorykštės dienų“ 2018 autobusą, asociacija LGL akcentavo teisinius, socialinius ir kultūrinius iššūkius, su kuriais susiduria LGBT asmenys Lietuvoje, ir kvietė išskleisti 30 metrų ilgio vaivorykštės spalvų vėliavą prie pagrindinių keturių Lietuvos Respublikos valdžios institucijų – Seimo, Vyriausybės, Prezidentūros ir Katedros.

„Tikimės, kad ši akcija paragins Lietuvos Respublikos įstatymų leidėjus ir politikos formuotojus imtis ryžtingų žingsnių, kad šimtmetį švenčiančioje Lietuvoje gyventi gera būtų visiems, o LGBT žmonės galėtų prisidėti prie mūsų valstybės klestėjimo ir saugumo pilna apimtimi“, – teigė organizatoriai.

Įspūdinga vaivorykštės vėliava į renginio vietą žadėta atgabenti „Vaivorykštės autobusu“ – spalvomis, muzika, šūkiais „Už lygybę!“ ir žmogaus teisių aktyvistais pripildytu atviru autobusu, savo kelione Vilniaus miesto gatvėmis džiuginantį ne tik miesto gyventojus, bet ir jo svečius.

Taip pat šeštadienį Tarptautinei šeimos dienai rengta eisena „MES už šeimą“ Valstybės atkūrimo 100-ųjų metinių proga nusidažė trispalvės spalvomis.

Penktus metus organizuojama eisena pajudėjo nuo Seimo iki Lukiškių aikštės.

„Taip norime atkreipti visuomenės, valdžios, jaunimo dėmesį į šeimą kaip pagrindą kiekvieno gyvenimui“, – pabrėžė šešis vaikus su vyru auginanti Daugiavaikių šeimų asociacijos MES už šeimą vadovė.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.05.20; 06:00

print