Albanijoje vyksta parlamento rinkimai


Albanijos gyventojai sekmadienį balsuoja parlamento rinkimuose, tvyrant koronaviruso pandemijai ir didelei konkurencijai tarp dviejų didžiausių politinių partijų, praneša agentūra AP.
 
3,6 mln. balsavimo teisę turinčių rinkėjų, įskaitant albanus užsienyje, rinks 140 parlamento narių iš 1 800 kandidatų iš 12 politinių partijų ar koalicijų ir tų, kurie kandidatuoja nepriklausomai. Išankstinis balsavimas ir balsavimas paštu nebuvo vykdomas. COVID-19 užsikrėtę rinkėjai negali balsuoti.
 
Nepaisant visoje šalyje vykusių politinių mitingų, Albanijoje praėjusią savaitę pastebimai sumažėjo kasdien patvirtinamų naujų COVID-19 atvejų skaičiai.
 
Albanija nuo 2009 metų yra NATO narė ir šalis tikisi vėliau šiais metais pradėti derybas dėl pilnateisės narystės Europos Sąjungoje (ES).
 
Šalis yra smarkiai susiskaldžiusi politiškai. Trečiadienį Elbasanio mieste kilo susirėmimai tarp dviejų pagrindinių partijų šalininkų, žuvo valdančiosios Socialistų partijos aktyvistas. Policija teigia, kad auką nušovė opozicinės Demokratų partijos narys.
 
Balsavimas vyksta nuo 7.00 val ryto iki 19.00 val. vakaro, veikia daugiau kaip 5 000 balsavimo centrų. Tikimasi, kad pirmieji rezultatai paaiškės po dviejų ar trijų dienų.
 
Prieš rinkimus atliktos viešosios nuomonės apklausos rodo, kad premjero Edi Ramos Socialistų partija rinkimuose užims pirmą vietą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.25; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *