Algirdui Paleckiui areštas pratęstas dar dviem mėnesiams


Algirdas Paleckis. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Šnipinėjimu Rusijai įtariamo Algirdo Paleckio suėmimą Kauno apygardos teismas pratęsė dar dviem mėnesiams. Tai Eltai patvirtino teismo pirmininko padėjėja Milda Bučnytė.
 
„Suėmimo terminą pratęsti trims mėnesiams tenkino iš dalies ir suėmimo terminą pratęsė dviem mėnesiams, šį terminą skaičiuojant nuo 2019 m. spalio 26 d.“, – teigiama pranešime.
 
Antradienio rytą pats A. Paleckis Kauno apygardos teisme neigė visus jam pareikštus kaltinimus.
 
„Ką aš turiu pripažinti? Kad aš esu aš? Kad aš laisvas žmogus, galiu važiuoti ir daryti ką noriu, be abejo, įstatymo rėmuose. (…) Jeigu yra nusikaltimas važiuoti į Rusiją, ką aš galiu pasakyti…“, – teigė žurnalistams A. Paleckis.
 
„Nieko neperdaviau, man atrodo, protingi žmonės supranta, kas čia vyksta. O kas vyksta? Demokratija. Matote, demokratija“, – rodydamas antrankius, žurnalistams kalbėjo A. Paleckis.
 
Paklaustas, kokia jo sveikatos būklė, A. Paleckis sakė, kad pakenčiama.
„Sveikata pakenčiama, leido pagaliau (susitikti su šeima. – ELTA) kartą per mėnesį, šiaip tai neleisdavo. Protingi žmonės supranta, kas vyksta“, – kartojo A. Paleckis.
 
A. Paleckio palaikyti atėjo grupelė žmonių, kuriems įtariamasis nuoširdžiai dėkojo.
 
„Jūs, Algirdai, šaunuolis, Naujoji Vilnia jus palaiko“, – teigė susirinkusieji.
2018 m. spalį teisėsauga pranešė, kad dėl šnipinėjimo Rusijai pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriame įtarimai pareikšti visam tinklui asmenų.
 
Tarp įtariamųjų – A. Paleckis. Pasak generalinio prokuroro Evaldo Pašilio, įtariamieji taikėsi į jautriausias valstybei sritis, kaip Sausio 13-osios byla.
 
Pats A. Paleckis savo kaltę neigia, todėl, teisėsaugininkų teigimu, paleistas į laisvę galėjo ir toliau bendrauti su asmenimis, kuriems rinko informaciją apie Sausio 13-osios prokurorus ir teisėjus.
paleckiukas
Liūdnai pagarsėjęs Algirdas Paleckis. Slaptai.lt nuotr.
 
A. Paleckiui, vieninteliam iš kaltinamųjų, skirta suėmimo kardomoji priemonė. Kitiems įtariamiesiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės.
 
Generalinis prokuroras patvirtino, kad dėl šnipinėjimo gali grėsti nuo trejų iki penkiolikos metų laisvės atėmimo bausmė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.23; 08:06
print