Amerikos žydų komiteto nariai dėkojo Lietuvai už nuoseklią politiką stiprinant Lietuvos ir Izraelio santykius


Lietuvos generaliniame konsulate Čikagoje spalio 27 dieną apsilankę Amerikos žydų komiteto (American Jewish Committee) JAV Vidurio Vakarų regiono padalinių vadovai dėkojo Lietuvai už nuoseklią politiką, kuri leido sukurti konstruktyvius ir labai pozityvius Lietuvos ir Izraelio dvišalius santykius.

Susitikime su Lietuvos generaliniu konsulu Čikagoje Marijumi Gudynu svečiai taip pat padėkojo Lietuvai už tarptautinėse organizacijose nuolat išsakomą principingą vertybinę poziciją bei tokį pat balsavimą sprendimų priėmimo metu. Diskusijoje apgailestauta, kad tarptautinėse organizacijose kai kurios valstybės savo įtaką naudoja ne konkrečioms globalioms problemoms spręsti, bet destruktyviam koalicijų siauriems šalių interesams patenkinti būrimui.

Pokalbyje aptartos ir kitos politinės aktualijos: susitarimo Irano branduolinės programos klausimu įgyvendinimo kontrolė, Izraelio ir Palestinos taikos derybų procesas. Susitikime išsakytas susirūpinimas dėl stiprėjančių antisemitinių nuotaikų Europoje, augančio populizmo ir kraštutinių ideologijų neigiamos įtakos pasaulio stabilumui, pabrėžta istorijos mokymo mokyklose svarba.

Jau tapo gražia tradicija, kad kasmet Čikagoje viešintys Amerikos žydų komiteto JAV Vidurio Vakarų regioninių padalinių vadovai lankosi Lietuvos generaliniame konsulate Čikagoje.

Informacijos šaltinis – Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

2016.10.28; 23:23

print