Apgynė Lietuvos gamintoją Nyderlandų įmonės iškeltoje byloje


Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) apgynė Lietuvos gamintoją Nyderlandų įmonės iškeltoje byloje. Konfliktas taip Nyderlandų įmonės ir Lietuvos pieno produktų gamintojo išspręstas įrodžius, kad mūsų šalies įmonė kaltinta nepagrįstai.
 
Dar 2020 metų pradžioje Vilniaus apygardos teismui buvo pateiktas ieškinys civilinėje byloje tarp Nyderlandų įmonės „Melkweg Holland B.V.“ ir Viešosios įstaigos Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros dėl įsigytų netinkamos kokybės nugriebto pieno miltų, kurie buvo pagaminti vienoje Lietuvos pieno perdirbimo įmonėje.
 
VMVT šioje byloje buvo įtraukta kaip trečiasis asmuo, kuri, pateikusi teismui argumentuotus faktus bei visus reikalingus dokumentus apie Lietuvos pieno įmonėje pagamintų nugriebto pieno miltų saugos ir kokybės užtikrinimą, apgynė Lietuvos gamintoją ir prisidėjo įrodant, kad jam mesti kaltinimai buvo nepagrįsti.
 
Agentūra intervenciniais pirkimais nugriebto pieno miltus įsigijo iš Lietuvos pieno perdirbimo įmonės, kuriuos vėliau konkurso sąlygomis nusipirko Nyderlandų įmonė „Melkweg Holland B.V.“ Įmonė savikontrolės tikslais atliko iš pieno miltų pagamintų produktų tyrimus, kuriais nustatė draudžiamą naudoti cheminę medžiagą chloramfenikolį. Dėl to ir kilo konfliktas.
 
Nustačius šią draudžiamą medžiagą, oficiali Nyderlandų kontrolės institucija informavo VMVT, kuri savo ruožtu atliko pateikto nugriebto pieno miltų atsekamumą iki pat žalio pieno gamintojo. Taip pat tyrimo metu buvo atrinkti iš Lietuvos sandėlių dar neišvežtų pieno miltų mėginiai, kurie ištirti akredituotoje laboratorijoje. Kaip vėliau paaiškėjo, visos sandėliuose saugomo nugriebto pieno miltų partijos atitiko nustatytus reikalavimus.
 
Po užsitęsusio bylinėjimosi proceso, VMVT pavyko teisme įrodyti, kad Lietuvos pieno gamintojo pagaminti nugriebto pieno miltai atitinka keliamus saugos ir kokybės reikalavimus, todėl šių metų liepos 2 d. teismas priėmė sprendimą ieškinį atmesti. 
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.27; 00:05
print

Vienas komentaras

  • Šaunu. Tik kada taps norma, kad mūsų smulkus verslininkas ar laisvai samdomas specialistas, nukentėjęs nuo sukto užsieniečio partnerio ar užsakovo, bus privalomai valstybės remiamas ir ginamas – jam padės atgaivinti jo verslą, arba skirs nemokamą teisinę pagalbą teisiantis su sukčiumi „partneriu”.
    Viena iš užsienio partnerių suktybių – įrašas sutartyje, jog partnerių ginčai bus sprendžiami užsieniečio šalyje. Kodėl? Todėl, kad jis mūsiškį smulkų verslininką apiplėš, jis neturės kuo net už komunalines paslaugas susimokėti (o ką bekalbėti apie algas darbuotojams), tai ką kalbėti apie teiseną užsienyje – partnerio ilgai mulkintas, jis neturi pinigų nei kelionėms į ten, nei viešbučiui, nei vertėjams su advokatais. Būtina nustatyti, kad bendradarbiavimo sutartyse negali būti tokių sąlygų, kurios įvaro į kampą silpnesnį partnerį (dažniausiai dėl šio sukčiaus manipuliacijų), sudaro sąlygas stipresniam ir piktnaudžiauti, ir sukčiauti. Patyręs sukčius automatiškai laimi ir galutinai apiplėšia iki šio partnerio ne vienerius metus sėkmingai dirbusį verslininką.. Galima įtarti, jog tokio „verslininko” didžiąją pajamų dalį ir sudaro smulkių partnerių apiplėšimai, nes „bendradarbiaujama” nelygiomis sąlygomis, finansiniais pajėgumais ir teisėmis.

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *