Aplinkos apsaugos agentūros specialistas Darius Mikelaitis sako, kad laikyti aptvaruose galima visus gyvūnus, kurie nėra nurodyti draudžiamų rūšių sąraše.
„Laikyti galima visų rūšių laukinius gyvūnus, kurie nėra nurodyti draudžiamų rūšių sąraše, į jį patenka tokie gyvūnai, kaip meškos, tigrai, drambliai, liūtai, vilkai, kiti stambūs žinduoliai, o rūšys, kurios nėra nurodytos tame sąraše, gali būti laikomos gavus nurodytus leidimus“, – penktadienį „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ sakė D. Mikelaitis.
„Dažniausiai laikomi danieliai. Pastaraisiais metais matome, kad populiarėja tauriųjų elnių, stirnų laikymas“, – pridūrė jis.
Pasak specialisto, aptvarų patikrinimai vykdomi kas dvejus metus.
„Privalomi patikrinimai vykdomi ne rečiau kaip kartą per dvejus metus. Neplaniniai patikrinimai gali būti atliekami gavus pagrįstos informacijos apie galimus pažeidimus“, – laidoje teigė D. Mikelaitis.
Aplinkosaugininkas Andrejus Gaidamavičius sako, kad danielių laikymas yra savotiškas turtų demonstravimas.
„Nuo seno danieliai Europoje laikomi kaip turtingų žmonių atributas, būdavo dvarų puošmena. (…) Savo turtų pademonstravimo dar vienas būdų – laikyti šiuos egzotiškus gyvūnus“, – sakė A. Gaidamavičius.
Pasak jo, daug kas augina šiuos gyvūnus tiesiog dėl grožio.
„Daug kas pradeda auginti tiesiog dėl grožio, bet tai brangus malonumas, aptverti didelę teritoriją daug kainuoja, patys gyvūnai nepigūs. (…) Danielių Lietuvoje priskaičiuojama apie 500 (voljerų danieliams. – ELTA) iš viso“, – „Žinių radijui“ teigė A. Gaidamavičius.
Kaip rašė 15min, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika laiko danielius aptvertame 3 ha sklype. Jo vadovaujamai ministerijai Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) davė du mėnesius ištaisyti ydingą praktiką, kai turtuoliai aptveria miškus danielių laikymui ir teritoriją laiko neįžengiamą žmonėms.
Informacijos šaltinis – ELTA
2019.11.08; 00:01