Gitanas Nausėda: etikečių klijavimas nėra geriausias būdas pradėti rinkimų kampaniją


Ekonomistas Gitanas Nausėda, komentuodamas premjero Sauliaus Skvernelio sprendimą kandidatuoti į prezidentus, sako, kad Vyriausybės vadovo retorika jo visiškai nenustebino, bet dėl savo oponentų įvardinimo prezidentės Dalios Grybauskaitės įpėdiniais galėjo ir susilaikyti.

Ekonomistas Gitanas Nausėda. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Ketvirtadienį sprendimą dalyvauti Prezidento rinkimuose paskelbęs premjeras S. Skvernelis savo rimčiausius konkurentus Seimo narę Ingridą Šimonytę ir ekonomistą Gitaną Nausėdą pavadino dviem prezidentės Dalios Grybauskaitės „paskirtais įpėdiniais“.

,,Premjero sprendimas siekti prezidento posto man buvo visiškai tikėtas. Nenustebino ir retorika apie partinius kandidatus ir įpėdinius. Etikečių klijavimas apie tariamus įpėdinius ar mano partines sąsajas nėra geriausias būdas pradėti rinkimų kampaniją, bet toks buvo premjero pasirinkimas“, – feisbuko paskyroje sako G. Nausėda.

Kita vertus, ekonomistas pabrėžė, kad dėl premjero sprendimo dalyvauti rinkimų kampanija taps tik įdomesnė. 

,,Mano pozicija dėl to nesikeičia – pagarba, saugumas, gerovės valstybės kūrimas ir visuomenės telkimas bendram reikalui yra pamatinės nuostatos, kuriomis remsiuosi, nepriklausomai nuo rinkiminių batalijų ir retorikos. Tai yra nepriklausomo, su visomis visuomenės grupėmis bendraujančio rinkimų kampanijos dalyvio pozicija. Po premjero sprendimo rinkimų kampanija taps tik įdomesne, o diskusijos – gilesnėmis ir kokybiškesnėmis, kalbantis apie tai, kaip mums sekasi kurti gerovės Lietuvą“, – teigė ekonomistas.

Rusnėje viešintis premjeras Saulius Skvernelis paskelbė apie savo dalyvavimą Lietuvos prezidento rinkimuose.

,,Dirbau visą laiką valstybei, jai prisiekęs tą ir toliau darysiu. Ir nesirinksiu lengvesnio kelio, ir tą galiu pasakyti – dalyvausiu rinkimuose“, – Rusnėje paklaustas žmonių, ar dalyvaus Prezidento rinkimuose, atsakė S. Skvernelis.

Pasak premjero, jo vadovaujama Vyriausybė dirbo nuosekliai, todėl, skirtingai nei kiti kandidatai į prezidentus, jis gali žmonėms parodyti realius rezultatus, o ne svaidytis pažadais.

Iki šiol apie kandidatavimą yra paskelbę Naglis Puteikis, Ingrida Šimonytė, Petras Auštrevičius, Arvydas Juozaitis, Aušra Maldeikienė, Valentinas Mazuronis bei Gitanas Nausėda.

Praėjusį penktadienį 40 iš 56 Valstiečių ir žaliųjų sąjungos skyrių pranešė kandidatu į prezidentus siūlantys būtent premjerą S. Skvernelį.

Oficialiai LVŽS savo kandidatą į prezidentus tvirtins per partijos suvažiavimą, kuris vyks sausio 26 dieną.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.18; 06:18

print