Apšaudė gelbėjimo laivą


Chersonas, birželio 11 d. (AFP-ELTA). Rusijos pajėgoms apšaudžius gelbėjimo laivą, dalyvaujantį po katastrofiškų potvynių Ukrainos pietuose pradėtoje evakuacijos iniciatyvoje, trys žmonės žuvo, o dar 10 buvo sužeista, pranešė vietos pareigūnai.
 
„Trys civiliai žuvo, dar 10 buvo sužeista, įskaitant du teisėsaugos pareigūnus“, – teigė Chersono srities karinės administracijos vadovas Oleksandras Prokudinas.
 
Pasak jo, prasidėjus apšaudymui, 74-erių vyras savo kūnu uždengė kitą moterį. „Rusai pašovė jį į nugarą. Jis mirė nuo sužalojimų“, – socialiniuose tinkluose nurodė O. Prokudinas.
 
Antradienį buvo sunaikinta šalia fronto linijos Chersone esanti Rusijos kontroliuojama Kachovkos užtvanka. Dėl katastrofiško incidento tūkstančiai žmonių buvo priversti palikti savo namus. Kilo nuogąstavimų dėl galimos humanitarinės ir ekologinės nelaimės.
 
Ukraina dėl užtvankos griūties kaltina Rusiją ir teigia, kad objektas buvo susprogdintas. Maskva savo ruožtu kaltę verčia Kyjivui.
 
Nors Ukrainos pusė greitai pradėjo gelbėjimo operaciją, daugybė žmonių, gyvenančių Rusijos kontroliuojamose teritorijose, sakė buvę palikti likimo valiai.
 
Lina Linkevičiūtė (AFP)
 
2023.06.12; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *