Aptarta padėtis Lietuvos – Baltarusijos pasienyje


Migrantai. Piešinys. Slaptai.lt nuotr.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmadienį susitiko su Jungtinių Tautų (JT) vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro (UNHCR) atstovu Šiaurės ir Baltijos šalims Henriku Nordentoftu, kurio vadovaujama delegacija šią savaitę lankosi Lietuvoje.
 
Užsienio reikalų ministerija praneša, kad susitikimo metu ministras įteikė notą JT vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biurui Ženevoje ir akcentavo, kad Baltarusija, skatindama migrantų srautus, naudoja tai kaip politinio spaudimo priemonę Lietuvai ir Europos Sąjungai, pristatė nelegalios migracijos iš Baltarusijos padėtį.
 
G. Landsbergis taip pat pakvietė tarptautines organizacijas ir institucijas dirbti su Baltarusijos institucijomis, kad šios liautųsi trukdžiusios dokumentus turintiems užsienio piliečiams, kurie buvo apgręžti prie Lietuvos sienos, grįžti į Minską ir skristi namo į kilmės šalis.
 
H. Nordentoftas paskutinį kartą Lietuvoje lankėsi liepos 13-17 dienomis, kai susipažino su situacija dėl migracijos iš Baltarusijos, susitiko su Valstybinės sienos apsaugos tarnybos, Migracijos departamento, Vidaus reikalų ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovais, lankėsi Pabėgėlių priėmimo centre, Užsieniečių registracijos centre, Pasieniečių mokykloje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.10; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *