Ar galima naudoti pavadinimą „Sviestas sviestuotas“


Sviestas. Slaptai.lt nuotr.

Seimo Kaimo reikalų komitetas, inicijavus Seimo nariui Andriui Vyšniauskui, trečiadienį kels klausimą dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) sprendimo uždrausti mažajai bendrijai (MB) „Sviestas sviestuotas“ naudoti jų gaminamiems riešutų kremams prekės ženklą „Sviestas sviestuotas“.
 
„Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimas dėl MB „Sviestas sviestuotas“ prekės ženklo nustebino ir parodė visiškai nejautrų ir biurokratišką valstybinės institucijos požiūrį į jauno verslo veiklą. Blogiausia, kad tokie sprendimai yra daromi prisidengiant ES direktyvomis (…)“, – susidariusią situaciją komentavo A. Vyšniauskas.
 
Anot jo, VMVT neteisingai tai, kas laikoma produkto pavadinimu, pritaiko prekės ženklui.
 
„Mano nuomone, VMVT, neteisingai interpretuodama direktyvą, tai, kas taikoma produkto pavadinimui, pritaiko ir prekės ženklui. Kita vertus, tarnyba kartu pasako, kad įmonės pavadinimą „Sviestas sviestuotas“ galima naudoti ir netgi jį rašyti ant produkto pakuotės. Tokiu būdu pati VMVT įneša daug sumaišties dėl galimų tolesnių precedentų, nes yra gausybė įmonių ir prekės ženklų, kurie turi panašias pavadinimų konstrukcijas“, – teigė jis.
 
Kaip komentavo A. Vyšniauskas, „šį precedentą reikia detaliai išanalizuoti ir keisti nacionalinius teisės aktus, kad situacija nepasikartotų“.
 
„Tikėtina, jog ir šiai įmonei dar bus spėta pagelbėti. Jaunam, smulkiam verslui reikia padėti, o ne smaugti biurokratinėmis procedūromis. Valstybinės institucijos turi būti jautrios, ypač dabar, kai šalyje situacija tikrai nėra lengva“, – tikino svarstymo iniciatorius A. Vyšniauskas.
 
Į Kaimo reikalų komitetą pasisakyti pakviesti VMVT, MB „Sviestas sviestuotas“ ir Žemės ūkio ministerijos atstovai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.16; 08:00
print

Vienas komentaras

  • prekybos centruose galima nusipirkti natūralius produktus kaip pienas , sviestas 82 procentų….. Pienas iš miltelių, tai matoma akimis be jokių didinimo prietaisų, 82 procentų sviestas , kuris kambario temperatūroje tepasi kaip margarinas, o grietinė 40 procentų riebumo , įdėjus į verdančią sriubą neišsileidžia, nors ir gerai maišai… Kodėl vietoj natūralaus pieno mums parduodamas tik iš miltelių kažkoks gėralas?????
    Kur dingsta mūsų natūralus pieno produktai??????????

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *